David Thewlis hrál Remuse Lupina jako gaye. Pak zjistil, že se má oženit

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
David Thewlis
David Thewlis

David Thewlis si svůj filmový debut odbyl již v roce 1993, ale teprve rok 2004 se pro něj stal zlomovým, když si zahrál roli profesora Remuse Lupina ve filmech o Harrym Potterovi. Později herec přiznal, že nejprve ztvárnil postavu, jako kdyby byl profesor gay. Když se poté dozvěděl, že se má oženit, změnil celý projev. Aktuálně dává přednost televizním filmům před velkofilmy.

David Thewlis se vlastním jménem jmenuje David Wheeler a narodil se 20. března 1963. Kromě herectví se věnuje psaní a režírování.

Oženil se s krotitelkou zvířat

V roce 2021 se tajně oženil se svou partnerkou Hermine, do které se „zamiloval na první pohled“.

„Když jsem Hermine poprvé potkal, měla na sobě třešňově červené šaty s bílými puntíky a kouřila tabák z hliněné dýmky. Řekla mi, že byla krotitelkou zvěře kočovného blešího cirkusu. Myslel jsem si, že si dělá legraci, ale byla to pravda,“ jak prozradil dle serveru The Sun.

Jedná se o hercovo třetí manželství. Jeho první manželkou byla herečka Sara Sugarman, se kterou se rozešel v roce 1994. Poté se oženil s Annou Friel, se kterou má dceru Gracie. Rozešli se v roce 2010.

Postavu Lupina hrál jako gaye

Do světa filmu herec prorazil v roce 1993, kdy si zahrál ve filmu Nahý, za nějž získal cenu filmového festivalu v Cannes za nejlepší mužský herecký výkon.

Do celosvětového povědomí se ale dostal až díky roli Remuse Lupina, kterou ztvárnil v letech 2004 až 2011.

V souvislosti s odhalením J. K. Rowlingové, že Albus Brumbál byl gay, si Thewlis vzpomněl na své začátky u ságy o kouzelníkovi.

„Vtipné je,  že když Alfonso Cuaron režíroval film Vězeň z Azkabanu, první film, ve kterém jsem se objevil, měl myšlenku, že Lupin je gay. Popsal mou postavu jako gay feťáka,“ prozradil herec pro server EW.

Když prý poté zjistil, že ve skutečnosti gay není a že se má oženit s Tonksovou a mít s ní děti, celou svou roli prý předělal.

Dle serveru Fandomwire pak ještě dodal, že o tomto neměla Rowlingová vůbec tušení, protože Alfonso mu to řekl bez jejího vědomí nebo schválení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Thewlis (@officialdavidthewlis)

Z velkého plátna na televizní obrazovky

Během natáčení ságy o Harrym Potterovi herec zjistil, jaké to je být velkou hvězdou. Následovala ještě role sira Patricka Morgana ve Wonder Woman v roce 2017, ale poté se herec stáhl do ústraní a vrátil se k menším rolím.

V roce 2021 exceloval v minisérii Zahradníci vyprávějící příběh dvou manželů, u kterých se na zahradě naleznou dvě těla. Ukáže se, že se jedná o rodiče jeho manželky Suzan, které zabili pro peníze.

Manželku Suzan si zahrála Olivia Colman, která byla jednou z představitelek královny Alžběty II. v seriálu Koruna.

Doslova k nepoznání je pak herec v další minisérii Ferina Lišák, kde si zahrál zloděje Fagina. Je vidět, že televizní svět herci sedí lépe než velká plátna kin.

Zdroje: The Sun, EW, Instagram, Fandomwire

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články