David Svoboda zazářil jako model v oblečení na míru. Modrý oblek podtrhl jeho sportovní postavu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
David Svoboda
Zdroj: Profimedia

Olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda se dnes věnuje práci trenéra ASC Dukla a taky modelingu, o čemž se mohli přesvědčit jeho fanoušci na instagramu.

„Střelba a šerm, to jsou skvělé a zábavné disciplíny. Spousta lidí jde do moderního pětiboje kvůli koním, to taky chápu. A plavání a běh jsou ty fyzické disciplíny, je to o tom, aby byli lidi ve formě, zdraví, silní, odolní, všechno v jednom. Takže si děti hrají i na sobě makají, podle mě ideální sport,“ uvedl sportovec pro Rádio DAB Praha, proč si myslí, že by děti měly tuto disciplínu zvážit.

Nejhorší je boj s egem

Jako trenér se teď snaží zejména zjistit, jak co nejlépe pracovat se svými svěřenci. Zejména jak je podpořit, aby pochopili, že je třeba chodit na tréninky každý den.

„Ego je hrozný zločinec pro všechny. Pro ty sportovce, případně pro rodiče i pro trenéry, to se musí vyzmizíkovat. To mi nadělalo tolik problémů za celý život, doufám, že už se ho zbavím,“ uvedl, co je nejhorší na práci trenéra. Zároveň ale dodal, že právě jeho ego a snaha se zlepšovat ho dovedly až na olympiádu.

Kromě trénování se teď rozhodl rozjet další projekt a zapojil do toho svého bratra Tomáše. Snaží se založit sportovní základní školu, aby si děti nemusely vybírat mezi sportem a školou.

„Jde nám o to, abychom těm dětem zajistili všechno pod jednou střechou. Kromě kvalitního vzdělávání se zaměřením na výuku cizích jazyků se jim chceme postarat také o volný čas, aby ho mohly trávit sportem pod vedením profesionálních trenérů, kteří spolupracují s těmi vyučujícími. To je v našem vzdělávacím systému dost problém.“

Práce má tedy až nad hlavu, ale neustále se udržuje ve skvělé formě. Bylo to poznat i na fotkách, které nafotil pro jednu módní společnost.

Šaty dělají člověka

A je to svatá pravda! Skvěle padnoucí oblek na míru je prostě něco jiného než plandavý oblek z konfekce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Svoboda (@svobodadave)

Na svůj profil sportovec vložil fotku s Lenkou Bernardes, která se šití na míru věnuje. Modrý padnoucí oblek s černou košilí a koženým páskem sportovci dokonale sedl a podtrhl jeho sportovní postavu.

Ve stories pak sportovec zaznamenal celý proces focení, kterého se zúčastnil i herec Jan Čenský.

Zdroje: Instagram, Rádio DAB Praha

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články