David Prachař řekl, co by se stalo, kdyby byl jeho syn sparťanem. Nedopadlo by to pro něj dobře

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
david prachar
Zdroj: Nextoto

David Prachař je oblíbeným českým hercem, který zahraje snad každou roli. Vídat jste ho mohli i v televizním seriálu Specialisté, kde si zahrál s Jakubem Štáfkem.

Oba se objevili také v celovečerním počinu Vyšehrad: Fylm, který se stal jedním z nejnavštěvovanějších českých filmů. Prachař přiznal, že byl do filmu obsazen, protože se s Jakubem dobře znají ze seriálu, kde se sblížili. A jako fanoušek Slavie prozradil, jak celé natáčení probíhalo.

Podmínkou bylo zahrát si slávistu, jinak by roli nevzal

David Prachař přiznal, že kdyby nehrál slávistu, nevzal by to. Navíc se ve filmu objevil po boku svého syna Jakuba, kterého od malička vedl k lásce k tomuto pražskému týmu. Odjakživa jsou jak klub, tak jeho fanoušci nepřáteli Sparty, se kterou trvá rivalita dlouhá desetiletí.

Co by se tedy stalo, kdyby byl Prachařův nejmladší syn František sparťanem? „Tak to ani nevyslovujte, to bych ho vydědil. To by bylo vážný, nepředstavitelný! To by se mnou nemohl sdílet jeden byt,“ smál se herec. František dokonce hraje fotbal za Vyšehrad.

Role fotbalového fanouška Davidovi ve filmu nesmírně sedla. Oproti divadlu to byla velká změna, protože hraje hlavně ve vážnějších hrách. Navíc je výhodou, že je slávistou také v reálném životě, své syny bere na fotbal pravidelně s sebou. Ve filmu si navíc poprvé zahrál se synem Jakubem Prachařem.

„My jsme vlastně s Jakubem spolu nikdy nikde nehráli. Tak to tak hezky vyšlo. Ale samozřejmě jsem si dal podmínku, že musím být slávista. Ono se to totiž všechno točí kolem Sparty. Ale Jakub říkal, že to bylo hezký a vřelý, to naše natáčení,“ přiznal pro iDNES.cz.

Na fotbale už od útlého věku, pokračuje se v tradici

Nicméně Prachař přiznal, že seriál Vyšehrad musel najednou zhlédnout na DVD, protože ho neznal. Uznal jeho kvality i nápad, že vyjde film. „Myslím, že je to dobrej tah, natočit film o fotbale. Fotbal hraje spousta lidí, je tady plno fotbalových klubů, hodně fanoušků, takže film udělá radost dost lidem.“

Pro Deník také zavzpomínal na svůj první zápas. „První zápas jsem viděl v roce 1965. Pamatuji hráče jako Nedorost a Veselý. Tehdy mi bylo šest. Všechny zápasy ale nespočítám,“ řekl český herec, který sdílí domácnost s manželkou Lindou Rybovou, která je také herečkou.

Slavia se propadla do druhé ligy, Prachař ale uvedl, že to není žádný důvod, proč přestat fandit. „Nikdy jsme nezakolísali. S tátou jsme chodili i na tu druhou ligu. Pamatuji se, že tehdy byl v kádru i člen československé reprezentace, která získala stříbro v Chile 1962. Pan Lála,“ pochlubil se svou pamětí.

Zdroj: Deník, iDNES

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články