David Gránský se tradičně netradičního předkrmu na Vánoce nevzdá. Ani letos manželce nevyhoví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
david gransky
Zdroj: Profimedia

Vánoční tradice jsou ve všech rodinách velmi podobné. I když není výjimkou ani to, že někdo dodržuje své vlastní zvyky, protože se to tak v jeho rodině vždy dělalo. Herec a moderátor David Gránský se na Vánoce těší, přiznává ale, že s manželkou se na některých věcech neshodnou.

Někde se jí salát s kaprem, jinde kuřecí řízek. Někdo má na oběd rybí polévku, jiný čočku, někdo nejí do večera vůbec, aby viděl zlaté prasátko. Co se týče štědrovečerní tabule, existuje celá řada zvyků, které jsou u nás obecně uznávány. Pak má ale také část z nás vlastní tradice, které dodržuje.

Jednu takovou velmi netradiční má i herec David Gránský. Ten se každoročně odmítá vzdát předkrmu, který ho naučili jíst jeho rodiče. A to i když jeho žena by si přála tuto drobnost změnit. Nejprve dokonce nechtěl herec ani přiznat, co tím tajemným předkrmem je. Nakonec ale pro zeny.iprima.cz promluvil.

Dodržuje skoro všechny tradice

Gránský se už v minulosti nechal slyšet, že Vánoce jsou pro něho podobně jako i jiné svátky velmi důležité a velkou část všeobecně známých tradic tak dodržuje. S manželkou mají večer na Štědrý den rozhodně bohatý, čeká je totiž spousta zážitků.

„Dodržujeme vlastně skoro všechny tradice. Máme rádi všechny druhy oslav a svátků a Vánoce k tomu nepochybně patří, takže samozřejmě rozkrajujeme jablko, lijeme olovo, dáváme šupinu pod talíř a dáváme talíř navíc pro kolemjdoucího,“ říká herec.

Zároveň ale dodává, že ne každý kolemjdoucí, který by u jeho dveří zazvonil, by byl pozván domů. Fanoušky, kteří to měli v plánu, tak nejspíš zklame. „Musí to být opodstatněné. Musí to být opravdu kolemjdoucí, který nikoho nemá, je venku sám na mrazu, takového samozřejmě rádi přijmeme,“ vysvětlil.

Jedna netradiční tradice

Kromě klasické štědrovečerní večeře si herec už dlouhé roky dopřává před salátem a kaprem ještě malý předkrm, který se v jeho rodině jí podle jeho slov, už co si pamatuje. Jeho žena z toho nadšená není, ale on si nenechá pochoutku vymluvit. A nakonec se médiím svěřil, o co jde.

„Je tam vajíčko, vlašský salát, houbičky v kyselém nálevu, šunka a sýr. Je to prostě tradice a jsem na to zvyklý,“ zasmál se, když se konečně odhodlal přiznat, nad čím každý rok s manželkou mají menší debatu. Ani letos tak herec neustoupí a na stole se ještě před klasickou večeří objeví tento předkrm.

David ale nejspíš není jediný, kdo má nějakou netradiční tradici. V mnoha rodinách se dělá něco, co se nějakým způsobem stalo zvykem, ačkoli to s Vánoci vlastně jinak nesouvisí. Možná i vy něco takového máte a třeba si to ani neuvědomujete.

Zdroj: zeny.iprima.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články