Daniela Peštová se s poklesem libida vyrovnala po svém. Pavol Habera se o vážných tématech nechce moc bavit

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
daniela pestova
Zdroj: Profimedia

Některé topmodelky se příliš netají svým soukromým, někdy i intimním životem. A jednou z nich je i Daniela Peštová, partnerka Pavola Habery. Ta totiž chce, aby ryze ženská témata, jako je menstruace nebo menopauza, nebyla na veřejnosti úplné tabu a ženy a dívky se nebály o nich mluvit. A proto se rozhodla se svou vlastní zkušeností s přechodem svěřit v podcastu Harper’s Bazaar Big Questions, a to velmi detailně.

Přechod přišel dřív, než čekala

Někoho by mohlo překvapit, že tato topmodelka má vlastně už onu zkušenost za sebou. Nejen, že vypadá krásně a mladě a odžitá léta na ní v žádném případě nejsou znát, ale hlavně je jí teprve 51 let. Menopauza se u ní ale přihlásila ke slovu dřív, než by kdy čekala.

Bylo jí 45 let, když jí měsíčky začaly vynechávat. Nejprve se prý zděsila, jakožto matka tří dětí, která byla přesvědčená, že to nemůže znamenat nic jiného než další přírůstek do rodiny. Což v žádném případě ve svém věku neplánovala.

O to větším šokem pro ni bylo, když zjistila, že její problémy mají jiný původ. Že se jedná právě o menopauzu, by ji nenapadlo ani náhodou. Očekávala ji prý až tak za pět let.

Co všechno ji potrápilo?

O tom, jakých dalších symptomů si herečka všimla, taktéž ráda promluvila, aby tím pomohla ženám, které si procházejí stejným obdobím. Jedním z nich byla ztráta trpělivosti, byla stále rozčilená, a nejvíc to prý odnášel její nejmladší syn. Na druhou stranu měl ale velikou radost, když se dozvěděl, že se nedočká mladšího sourozence.

Návaly pocení si vybavuje jen letmo, ty se jí naštěstí vyhnuly. Více ji ale trápí věkem a nedostatkem kolagenu povadlá kůže.

Co ji nejvíc zaskočilo, byl projev, o němž se moc nemluví, a proto na něj nebyla příliš dobře připravena. Jednalo se o náhlý, prudký pokles libida.

Přišlo to prakticky přes noc a vadilo jí to víc než zbytek příznaků s přechodem spojených. S nechutí k sexu se smiřovala opravdu těžko.

S jejím partnerem se prý o těchto věcech příliš hovořit nedá, Habera se vážným tématům raději vyhýbá. Proto bylo na ní samé, aby se s celou situací vyrovnala po svém.

Zdroje: Harper’s Bazaar Big Questions

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články