Daniela Kolářová je znepokojena stavem naší společnosti. I ve svém věku si potrpí na černý humor

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
daniela kolarova
Zdroj: Nextfoto

Je jí 76 let, duší se ale cítí daleko mladší. Daniela Kolářová ještě před časem zářila jako jedna z hlavních postav v seriálu Sestřičky, a i nadále se své herecké kariéře věnuje naplno. Velká umělkyně slaví narozeniny a v médiích prozradila, co by si přála ze všeho nejvíce.


Má na kontě 100 filmových rolí a skoro 50 seriálových postav. U těchto čísel ale nechce skončit. Známá je například z komedie Na samotě u lesa, ze snímku Kulový blesk či ze seriálů Taková normální rodinka nebo Nemocnice na kraji města.

V současné době se objevuje jako poněkud drsnější babička v komedii Za vším hledej ženu, kde její dceru představuje Zlata Adamovská. A nejen o svém působení v tomto filmu se Kolářová v médiích rozpovídala.

„Víš, kolik chlap stojí nervů a peněz? Kup si psa. To je jedinej případ, kdy za peníze získáš lásku.“ Těmito slovy v traileru k nové komedii radí Kolářová Adamovské, a je tak vidět, že i drsnější roli nemá problém zahrát skvěle.

Miluje černý humor

Mnozí v jejím věku bývají spíše upjatí, klidní, některé věci jim připadají přes čáru. Daniela se chce ale hlavně bavit. Podle webu Prima Ženy ji na nějaké jemné vtípky neužije, raději se zasměje společně s mladší generací něčemu kontroverznějšímu.

„Mám ráda humor, ale dobrý, spíš černý. Takže mně se moc líbilo, že babička, kterou ve filmu Za vším hledej ženu ztvárňuji, je takhle nastavená. Svým ostřejším humorem navíc dokáže napjaté situace skvěle narovnat,“ říká Kolářová v rozhovoru.

Její přirozenost, se kterou si umí i hezky česky zanadávat, ocenil i režisér snímku Miloslav Šmídmajer. „Daniela Kolářová pronáší některé ostřejší věty s takovou grácií, že jsem nakonec litoval, že jsem tam některé ostré dialogy nezachoval. Ale pořád jich ve filmu zůstalo nadprůměrně,“ směje se.

Je šťastná v přírodě

I ve svém věku má Daniela stále co dělat. Když se právě nevěnuje herectví, pracuje na zahrádce, která pro ni hodně znamená. „Venku v přírodě jsem šťastná při práci s hlínou a rostlinami. Je to můj kostel, kde se modlím a učím se respektovat její řád,“ říká.

A co si letos přála k narozeninám ze všeho nejvíce? „Přeji si, aby ta zoufalá a smutná doba, kterou prožíváme, skončila. Jsem dost znepokojena stavem naší společnosti,“ uvedla. Dodala, že narozeniny kvůli natáčení bude s rodinou slavit, až na to bude trochu času.

Zdroj: Super, Extra, Prima ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články