Daniel Krejčík na Hrad. Chtěl by být prezidentem, který vyslechne každého jednotlivce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
daniel krejcik
Zdroj: Nextfoto

Skutečné kandidáty na prezidenta není třeba představovat. Rádio Wawe ale zpovídalo i čtyři kandidáty před třicítkou, aby zjistilo, jak by takové prezidentování vypadalo v jejich podání. Jedním z hostů pořadu se stal i Daniel Krejčík. Ukázalo se, že podle fanoušků by byl možná lepším prezidentem, než někteří ze současných opravdových kandidátů.

Když Danielovi zavolali z rádia, že byl vybrán jako kandidát na prezidenta, byl zaskočený. „Chvilku jsem přemýšlel, s kým by si mě tak mohli splést. A když jsem přišel jen na Václava Upíra Krejčího, došlo mi, že asi fakt volají mně,“ napsal herec na svém instagramu.

„Když jsem začal chodit s Matesem, říkal jsem si, že až on bude prezident, já budu nanejvýš První dáma. Nebo spíš První Daník,“ zasmál se.

Nakonec se ale podle svých slov rozhodl vzít svou roli zodpovědně a skutečně se vcítit do toho, kdo kandiduje na prezidenta a následně se také dostává na Hrad.

Strašlivá zodpovědnost

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákon,“ říká Daniel Krejčík v začátku rozhovoru pro Radio Wave. Pak se smíchem oznámil, že Osečanský zámek vyměnil za Pražský hrad, kde má v plánu být prezidentem, který má schopnost naslouchat.

„Je to strašlivá zodpovědnost. Neustále jsem se honil za tím výsledkem, aby ve finále dopadl tak, jak dopadl. A když to teď dopadlo, tak vlastně nevím, kde začít, co mám dělat jako první,“ svěřil se s tím, že má na to, aby všechno stihl, jenom pět let.

Daniel v rozhovoru uvedl, že si dobře uvědomuje, proč ho lidé zvolili. Bylo to proto, aby stát reprezentoval a v zahraničí ho dobře zastupoval. Je pro něho tak velmi důležitý smysl pro spravedlnost, podle kterého se chce nadále rozhodovat.

Malá země s velkým srdcem

„Naše země je sice v očích ostatních malá, ale výjimečná je v naší schopnosti semknout se,“ myslí si Daniel Krejčík. „Moc rád bych byl v případě vašich potřeb nápomocný každému jednomu z vás,“ uvedl.

V době, kdy je naše společnost rozdělená a vystavená těžkým zkouškám, je ze všech stran slyšet především to, že bychom jeden s druhým měli mluvit. Daniel by to rád splnil a vyslechl si problémy všech, kterým by jako prezident mohl jakkoli pomoci.

Daniel se sice stal prezidentem jen naoko, mnoho lidí by ho ale rádo na Hradě skutečně vidělo. V komentářích na instagramu se dočkal velké podpory. Třeba si mladý herec heslo „Krejčík na Hrad“ nechá zarámovat a pověsit nad postel.

Zdroj: Český rozhlas, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články