Daniel Bambas je opakem zámožného Mirka z Ulice. Pojí je pouze záliba v cestování

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Daniel Bambas
Zdroj: Nextfoto

Herec Daniel Bambas aktuálně září v nekonečném seriálu Ulice. Zároveň jej však diváci mohou vidět i v divadle a na nočním stolku mu prý leží mnoho scénářů. I přesto se snaží, aby si práci nenosil domů a neprožíval hrané postavy až tak, že by ovlivňovaly jeho soukromý život. Média mu dlouho nedávala chvíli klidu a neustále jej bombardovala otázkou na přítelkyni. Nakonec se herec rozhodl ukončit spekulace a vysvětlit, jak to všechno je.

Charismatický herec byl spojovaný s mnoha dámami, nikdy ovšem žádný vztah nepřiznal. Když se ale zamiluje, je to prý intenzivní.

Dětství v herecké rodině ho ovlivnilo

Dětství strávil díky mamince Daniele Bambasové, která je také herečkou, v divadle a zároveň se o něm doma hodně mluvilo. Dalo by se tedy říct, že jej toto období hodně ovlivnilo ve výběru budoucího povolání.

I přes to, že maminka musela vědět, že by mohla syna k herectví přivést, nebyla zpočátku nadšená z výběru jeho povolání. Herectví není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Dokáže být dle herce i kruté a dalo by se označit za frustrující profesi.

Z jejího stínu se prý nikdy dostávat nemusel. Nicméně uznává, že laťka je nastavená dost vysoko, a snaží se svému jménu dělat čest.

V seriálu Ulice jej herci přijali vlídně a tvůrci jsou otevření a vstřícní návrhům herců. Je tedy možné navrhnout jiné znění dialogu, než jaké je ve scénáři.

V Ulici hraje zámožného podnikatele Mirka, který by se rád usadil s Magdou, kterou ztvárňuje Veronika Čermák Macková. Ale ne vše půjde podle plánu. „Přeskočí mezi nimi zásadní jiskra. Má nějaké mouchy, bude docházet i k názorovým střetům, jinak bychom neměli o čem hrát, kdyby bylo vše jen zalité sluncem,“ uvedl herec pro Super.

S postavou mají společnou zálibu v cestování, ale tím to končí. V reálném životě totiž herec nehledá partnerku, ale partnera.

Coming out přijala rodina dobře

Vzhledem k tomu, že je herec velmi pohledný, setkával se často s otázkami na přítelkyni. Zpětně říká, že mu to nebylo příjemné. Měl totiž tajemství, které svěřil doma, ale veřejnosti ne.

Vzhledem k citlivosti tématu sexuální orientace se samozřejmě nejdříve svěřil doma. „Někdy to trvá, rodinu může přiznání orientace i na čas pošramotit. Myslím si, že každý rodič, pokud své dítě miluje, se přes to dříve či později přenese,“ sdělil pro Super. Jeho rodina situaci přijala velmi dobře a podpořila ho.

Postupně se tedy začal svěřovat svým přátelům a kolegům. Veřejnosti to však přes média úplně sdělovat nechtěl, a to z pochopitelných důvodů. Uvedl, že se těší na dobu, kdy sexuální orientace nebude tak podstatná. Zejména mu vadil tlak médií. Jak sám uvádí, nemá problém se o osobních věcech bavit, ale musí to být dobrovolné, a ne výsledek nátlaku.

A co rodina? Tak tu herec v budoucnu plánuje. „Svatba a děti opravdu nejsou jen výsadou heterosexuálních párů, i když je naše legislativa v tomto ohledu stále dost pozadu. Je na člověku, aby si sám v sobě srovnal, do jaké míry se chce otevřít.“

Zdroje: Super, Blesk pro ženy, Novinky

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články