Dana Syslová překonala rakovinu a ustála smrt manžela i syna. Dnes je z ní silná žena

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dana syslova
Zdroj: Profimedia

Herečka Dana Syslová 11. listopadu oslavila 77. narozeniny. Fanoušci si ji pamatují ze seriálu Ulice, poměrně nedávno také excelovala v Sestřičkách. I ve svém věku je stále vynikající umělkyní, která se na televizních obrazovkách objevuje poměrně často. A to i přesto, že osud ji nikdy moc nešetřil.


Ve svém životě si prošla řadou komplikací. Těžké situace ji ale udělaly tím, kým dnes je. Jako malá žila pouze s maminkou. Otce nikdy nepoznala. Ačkoli podle CNN Prima NEWS bylo téma doma tabu, ona se v dospělosti pokoušela otce vyhledat. Nicméně se jí to nikdy nepodařilo.

I tak ale prožila Dana Syslová poměrně spokojené dětství a až do roku 1969 žila bezproblémový život. Pak se zamilovala a vzala si o 17 let staršího herce Vlastimila Haška. A s ním to nikdy neměla snadné.

Cholerický muž

„Měli jsme doma často Itálii. Byl cholerik, vyletěl kvůli každé hlouposti. A já jsem si nenechala nic líbit,“ svěřila se herečka kdysi podle iDNES. Doma tak často docházelo k hádkám. I tak ale byla zamilovaná a dokázala svému manželovi odpustit všechno.

„Já si taky někdy zanadávám a ne zrovna vlažně,“ dodala v rozhovoru. I když tak doma někdy s manželem křičeli jeden na druhého, znamenal pro ni všechno. Byla pro ni velká tragédie, když v roce 1992 zemřel. Kdyby nebylo jeho nemoci, byli by se Syslovou možná dodnes spolu.

Herec měl nemocné srdce, se kterým se léčil, píše Extra. Dana věděla, že to s ním není dobré, tušila, že se může každým dnem stát tragédie. Když její muž zemřel, byla u toho, doslova jí skonal v náručí. Není se čemu divit, že to pro ni bylo opravdu náročné.

Syn spáchal sebevraždu

S Haškem měla Syslová dva syny. Jiří se ale v pouhých 25 letech rozhodl sáhnout si na život. Podle CNN Prima NEWS se nejprve objevovaly informace o tom, že neunesl otcovu smrt. Později ale herečka tato slova vyvrátila s tím, že už před svým odchodem ze světa měl Jiří deprese a psychické problémy.

Syslová se dlouho dostávala ze smutku. Přišla o dva velmi důležité muže. Nakonec se ale dokázala opět postavit na nohy. Sama bojovala s rakovinou, kterou naštěstí porazila. Prošla si sice mnoha životními trápeními, dnes je ale díky tomu všemu silnou ženou.

„Spousta věcí v našich životech nejsou náhoda a nejdou ovlivnit. Jsou podle mě dané a je jen na nás, zda události přijmeme takové, jaké jsou, nebo ne. Když už člověk přežije všechny ty věci a chce žít dál, dojde k nějakému zklidnění a harmonii. Já to mám dokonce i v numerologii, že teď už se nic nestane a konečně můžu žít klidně,“ říká herečka v rozhovoru pro iDNES.

Zdroj: iDNES, Super, Extra, Blesk, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články