Dana Medřická rok před smrtí prožívala nejkrásnější dny svého života díky lásce s cizincem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dana Medricka
Zdroj: Archiv Národního divadla, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Dana Medřická to ve svém životě neměla snadné. Zemřel jí syn, její manžel žárlil na její slávu, a když konečně potkala lásku svého života, užívala si jí pouhý rok, než v 62 letech zemřela. Přesto se ve svých rolích dokázala usmívat, hrála sympatické i potrhlé ženy a diváky byla milována.

Jejím prvním manželem byl o 18 let starší kolega Václav Vydra. Když se jim narodil první syn, pojmenovali ho po tatínkovi. Chlapec ale velmi brzy zemřel a rodina si prošla nezapomenutelnou bolestí.

Když se páru narodil druhý chlapec, dostal opět stejné jméno. Václav Vydra je dnes slavným hercem, který je v současné době známý například jako moderátor pořadu Prostřeno.

Její muž žárlil na její kariéru, přesto se o něj starala

Dana Medřická si užívala popularitu. Její sláva stoupala a její muž těžko nesl to, že je pro ni herectví důležitější než rodina. Alespoň si to tedy myslel. Když na sklonku svého života onemocněl, Medřická se o něj až do posledního dne starala, píše server Prima Ženy.

Po smrti jejího manžela vstoupil do života Daně Medřické muž, do kterého se zamilovala. Znala ho už nějaký ten čas, nikdy ale netušila, že by mezi nimi mohla přeskočit taková jiskra.

Rok před smrtí

Václav Vydra v rozhovoru zavzpomínal, že Artemio zval celou rodinu do Španělska. On byl tehdy ale na vojně, tak nemohl jet. Maminku ale přemluvil, aby si život ještě užívala. A ona si následně tohoto muže také vzala za manžela.

Bohužel, štěstí Medřické přálo jen rok. Podle všeho tušila, že umírá. Pro její okolí to ale byla zpráva velmi bolestivá a nečekaná.

„Zničehonic se jí udělalo špatně. Odvezl jsem ji do nemocnice, kde mi řekli, že prodělala infarkt. Chodil jsem ji navštěvovat každý den, byla při vědomí, mluvili jsme spolu. Ležela tam asi týden, pak zemřela,“ uvedl její syn.

Doplnil, že i po smrti maminky zůstal s jejím mužem Artemiem v kontaktu. Bohužel už také zemřel, s jeho dětmi je ale Vydra prý dodnes dobrý kamarád a často si volají. Poslední rok před smrtí prý jeho maminka prožívala určitě nejkrásnější dny svého života.

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články