Dana Batulková se vyfotila s naším nejvyšším hercem. Vypadá vedle něj jako děvčátko

od Lída Kropáčková
2 minuty čtení
Dana Batulková
Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Křehká až téměř éterická herečka Dana Batulková se pochlubila snímkem, kde stojí vedle pořádného velikána, svého hereckého kolegy Pavla Šimčíka. Vedle něj vypadá jako děvčátko.

Čtyřiašedesátiletá Dana Batulková se v posledních letech v médiích objevovala spíše v roli matky Jakuba Prachaře, který byl v centru pozornosti hlavně kvůli manželství a rozchodu s dcerou další herečky, Veroniky Žilkové, Agátou Hanychovou.

Dana Batulková na sebe nerada poutá pozornost, přesto je velice pracovně aktivní. Právě práce ji svedla dohromady s Pavlem Šimčíkem, který vedle štíhlé a drobné herečky, která měří 158 centimetrů, vypadá jako učiněný obr. Batulková mu sahá sotva do podpaží.

Herec měří totiž 205 centimetrů, což z něj dělá tak trochu hereckého rekordmana. Do českého rekordu mu chybí jen 19 centimetrů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dana Batulková (@danabatulkova)

S hercem Šimčíkem pracovala na novém seriálu

Dana Batulková se potkala s Šimčíkem na natáčení nového desetidílného seriálu Gumy, který se objeví v podzimním vysílání. Spolu s ní si v seriálu kromě Šimčíka zahráli další populární herci – Patricie Pagáčová, Sandra Pogodová, Richard Krajčo nebo David Švehlík.

Podle dostupných zpráv by mělo jít o seriál plný absurdního a černého humoru. Taková tvorba není pro Batulkovou rozhodně nic nového, protože se už v roce 2011 objevila v seriálu Comeback, kde ohromila svým smyslem pro humor, bez kterého by roli prodavačky Marcelky rozhodně nemohla zahrát tak dobře.

Točí jeden seriál za druhým

Dana Batulková kromě divadelní tvorby v Městských divadlech pražských zazářila s Janem Onderem v populární taneční soutěži StarDance, kterou vyhrála.

I přes popularitu, kterou jí přinesla práce, je spíš rodinný typ. Dlouho se vzpamatovávala z rozvodu s hereckým kolegou Davidem Prachařem, ale dnes je ráda, že má hlavně děti a vnoučata, a s bývalým manželem už se potkává i pracovně.

Nedávno se oba objevili v primáckém seriálu Slunečná. David Prachař je šťastně ženatý s Lindou Rybovou, se kterou si pořídil další potomky, a Batulková nakonec našla štěstí s Ondřejem Zajícem, který je ředitelem Městských divadel pražských.

Život na venkově miluje

Pokud zrovna nepracuje, tráví ráda čas činnostmi, u kterých nemusí moc přemýšlet a plánovat. K tomu má hodně příležitostí, protože bydlí na okraji Prahy. Konkrétně v Kolodějích, kde zdědila po dědečkovi statek, který zrekonstruovala. Její rodina v domě žila mnoho let a nakonec se tam zalíbilo i herečce.

Statek má historii dlouhou přes 300 let a Batulková k němu má sentimentální vztah z dětství, kdy na místě stál špejchar, stodola, chlévy a kurníky. Po válce sice rodina o majetek a polnosti přišla, ale právo bydlení jim zůstalo. Nakonec po roce 1989 rodina majetek dostala zpět a dědeček herečce dal část domu, kde nyní bydlí.

Začátky nebyly snadné a bydlení muselo projít velkou rekonstrukcí. S Prachařem do Koloděj jezdívala na chalupu, později zde trávili část roku a nakonec se starý dům s atmosférou stal jejím domovem.

Za roky si ho vyzdobila dle svých představ a už by jiné bydlení nechtěla. Jde o útulné bydlení zařízené ve starém stylu se spoustou starožitností. Nechybí ani dřevořezba, kterou vytvořil její syn, a obrázky od přítelkyně Ivy Hüttnerové.

Interiér učaroval i zloději, jenž se před časem pokusil dům vykrást, ale naštěstí ho Batulková vyrušila. Ten den přijela domů s návštěvou, a když zloděj uslyšel hlasy, uprchl.

To herečka považovala za velké štěstí, protože sama by se svou drobnou postavou asi moc respekt nevzbudila, a je ráda, že nedošlo ke konfrontaci.

Zdroj: Instagram, Novinky, Aha!

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články