Dana Batulková jako žena mnoha tváří: Babička, terapeutka i modelka aktů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dana batulkova
Zdroj: Profimedia

Dana Batulková má práce až nad hlavu. Ve svých 64 letech se věnuje divadlu, donedávna ji zaměstnávala Slunečná, teď si pro změnu zahrála v novém klipu skupiny Slza. Přesto všechno ale musí mít prostor také na rodinu, především na svá vnoučata, pro která se snaží být skvělou babičkou.


Pro Batulkovou je role babičky velmi významná. „Je to důležitá figura. Na svoje babičky vzpomínám dodnes ráda,“ svěřila se v rozhovoru pro Novinky. Skloubit pro ni rodinu s náročnou prací není ani trochu snadné, na druhou stranu má dojem, že díky tomu už dnes zvládne snad úplně všechno.

„Dá se to tak říct. Skloubit tohle chaotické povolání s rodinou není jednoduché. Je to takový dvojbalíček. Ale stojí to za to, nikdy bych to kariéře neobětovala,“ přiznala. V poslední době toho má Batulková opravdu hodně a je obdivuhodné, že má na vše stále energii.

Nevyznala se v sobě

Dana Batulková přiznává, že během mládí se v sobě moc nevyznala a k herectví ji přivedly ve skutečnosti básničky. „Ventilem se pro mě stala poezie. Znala jsem ji a hodně ji četla. Většina spolužáků to nesnášela. Já to milovala! Šlo mi to a pan profesor mě vzal do recitačního kroužku a já začala vyhrávat soutěže,“ vysvětlila v témže rozhovoru.

To byl první krok k tomu, aby se začala objevovat v divadlech, ve filmech, v seriálech. Poslední velkou roli, ve které ji fanoušci milovali, si zahrála v seriálu Slunečná. „S holkami ze Slunečné máme dokonce společný chat. Chodíme na večeře, kafíčko, různé akce. Pořád jsme v kontaktu, což není obvyklé,“ usmívá se.

V rozhovoru přiznala také své zkušenosti s focením aktů. „Vy myslíte kalendář, který vznikl k představení Holky z kalendáře! To už je hodně dávno. Bylo to celé velmi decentní, včetně těch fotek, a navíc fotila žena, Ilona Sochorová. Vznikly skvělé snímky.“

Jako terapeutka

Dana si ve svém životě vyzkoušela celou řadu rolí. V nejnovějším klipu skupiny Slza se stala terapeutkou a svou práci zvládla podle kapely skvěle. „Sepsali jsme si seznam hereček, které by se nám do role líbily, a hned na prvním místě byla Dana. Ta nám to potvrdila ještě ten den, a tak jsme se k druhému místu vlastně ani nedostali,“ objasnil frontman skupiny Petr Lexa.

„Byla úžasná, zahrála to s neskutečnou lehkostí a přesvědčivostí a ve výsledku do té scény přinesla víc, než jsem čekal. Úžasná zkušenost,“ doplnil. Možná pro Danu Batulkovou bude role terapeutky užitečná i vzhledem k tomu, že se jako babička často stará o svá vnoučata.

„Jsem ta nejlepší babička! Jistě, nejsem typická babička hlídací, jako byli moji rodiče. Je to dáno mou chaotickou prací. Naši měli pravidelně volné víkendy, bylo to jednodušší. Dost jsem hlídala i Kryšpínka. Byl mu rok, když jsem ho poznala, dneska je mu skoro jedenáct. Ale máme se rádi, voláme si, jezdíme spolu na ryby. Myslím, že jsou se mnou vnoučátka spokojená,“ usmívá se herečka závěrem.

Zdroj: Novinky, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články