Dalibor Janda si dává pauzu od práce. Má problémy s dýcháním

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dalibor janda
Zdroj: Nextfoto

Dnes devětašedesátiletý hudebník Dalibor Janda už přes 40 let nepije alkohol, nikdy podle svých slov nekouřil. Přesto má ale problémy s dýcháním a jeho zdravotní stav není úplně nejlepší. Rocker s typicky nakřáplým hlasem se v médiích přiznal, co za jeho komplikace může.

I v současné době je interpret hitu Hurikán aktivní, objíždí koncerty a věnuje se hudbě naplno. Janda dorazil i na otvíračku nového pražského podniku. Podle deníku Expres se skutečně po celou dobu alkoholu nedotkl.

„Piju teď nealkoholické mojito,“ pochlubil se. Odpůrcem alkoholu je už přes 40 let. Celkově se snaží žít zdravě. „Alkohol je metla lidstva. Celý život nekouřím a nepiji, ale stejně jsem si to vybral, takzvaný stresový cholesterol. Před rokem a půl jsem měl infarkt a kdybych ještě k tomu pil, tak už tu dávno nejsem,“ řekl.

Následky si ponese už navždy

Právě kvůli infarktu má dnes Janda problémy s dýcháním. Lékařům se totiž podařilo ho zachránit, nicméně během oživování mu poškodili hrudní koš. Na jednu stranu je jim tak vděčný, protože díky nim je stále naživu, na druhou stranu si ale nese doživotní následky.

„Bylo to nečekané. V neděli po obědě jsem náhle ucítil nesnesitelnou bolest na prsou, nejvíce v místech pod krkem. Nikdy jsem nic podobného nezažil,“ řekl po zážitku Blesku. Záchranku tehdy zavolala Jandovi jeho dcera Anna.

Jandův stav byl velmi vážný, lékaři ho museli dvakrát operovat, nakonec naštěstí všechno dopadlo dobře. Přesto ale Janda dobře ví, že chybělo málo a mohlo to skončit úplně jinak. „Byl to zážitek, který se ani nedá popsat,“ přiznal.

Podruhé se narodil

„Trochu mě to poznamenalo. Jak mě oživovali, tak mi poškodili páteř a hrudní koš. Teď trpím na dýchání, proto jsem si dal pauzu,“ objasnil Expresu. Dodal, že se loni podruhé narodil a rozhodně nehodlá tuto příležitost promarnit. Proto se teď snaží na své zdraví myslet.

„V červenci máme zase koncerty, tak doufám, že to zvládnu,“ usmál se s tím, že se už opět těší na pódium. Fanoušci se na něho tak snad mohou těšit v plné síle. Srdce má dnes Janda v pořádku, bojuje pouze s vysokým cholesterolem.

Bere pravidelně léky, šetří se, hodně odpočívá. K psychické pohodě ale potřebuje především hudbu, a je tak jasné, že se už na koncertování těší. Jeho fanoušci tak doufají, že mu přinese jejich živá podpora novou energii a on bude opět řádit jako Hurikán.

Zdroj: Blesk, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články