Dalibor Janda se rád kochá svými sochami na zahradě. Jedna z nich k němu dokonce promluvila

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
dalibor janda
Zdroj: Nextfoto

Zpěvák Dalibor Janda se v reportáži pro TV Prima pochlubil svým zvláštním koníčkem, kterým se zabývá, když zrovna neobšťastňuje fanoušky svým zpěvem. Kromě umělecké kariéry je podle všeho také vášnivým zahradníkem. A kromě pěstování rostlin se věnuje i zvelebováním své zahrady svou nevšední sbírkou.

Pozemek jeho domu střeží sochy panovníků

Ačkoliv v showbyznysu vídáme Dalibora Jandu už dlouho a poměrně často, prazvláštní sbírka, kterou se pyšní jeho zahrada, všechny překvapila. U svého domečku u Prahy ji buduje už desítky let.

Sochy, jejichž sběrem se zabývá, jsou různého charakteru. Počínaje zvířaty, například obrovským lvem nebo dřevěnou soškou sovy, přes vodníky, které vyrábí zpěvákova žena, až po panovníky českých zemí.

A neméně fascinující je i pyramida, kterou podle svých slov Dalibor vytvořil s jedním ze svých přátel. Skládá se z kamenných cihliček, má mnoho pater a výškou se vyrovná průměrnému dospělému člověku.

Panovníci se tu nachází tři. Konkrétně to jsou Ferdinand I., Rudolf II. a Karel IV. Pro Prima Living se dokonce rozpovídal i o tom, jak k těmto vzácnostem přišel. „Například socha Ferdinanda I. se objevila v Kroměříži, kde byla naházená pod dlažbou. Nevěděli ani, kdo to je. I když byla rozbitá, vzal jsem si ji a nechal zrestaurovat.“

Mluvící socha Karla IV.

Do svého koníčku je zpěvák tak zahleděný, že dokonce tvrdí, že socha Karla IV. na něho i promluvila. Bohužel ale v latině, kterou Dalibor neovládá, nemohl se tedy pochlubit tím, co mu chtěl vládce sdělit.

Okolí domu ale nezkrášlují pouze sochy

Zahradě také dominuje veliké množství kamenů obrovských rozměrů, bez kterých si ji Dalibor nedokáže vůbec představit. Nachází se zde i krásná dřevěná studna a samozřejmě mnoho různých květin. Zahradničení nenechává zpěvák pouze na své manželce, práce je to i pro něj odpočinková a ve volných chvílích ji dělá velmi rád.

Pěstují i mnoho různých druhů ovoce a zeleniny, například melouny a papriky. Čím se ale zabývá Janda opravdu nerad, je sekání trávníku. Z toho důvodu si pořídil robotickou sekačku, která se o to postará za něj.

Zdroj: iPrima

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články