Dalibor Janda popsal, jak se ocitl blízko smrti. Srdce se mu zastavilo na operačním sále

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dalibor janda
Zdroj: Profimedia

Dnes je to už rok ode dne, kdy Dalibor Janda prodělal infarkt. Zpěvák ale stále myslí na to, co se tehdy stalo a jak blízko se ocitl ke smrti. Když ho odvážela záchranka do nemocnice, dvakrát ho museli zdravotníci oživovat, potřetí se mu pak srdce zastavilo na operačním sále. Přežil a dnes si váží každého dne.

Podle Aha! nebyl infarkt tím jediným, co ho málem stálo život. O tom, co všechno si prožil a jak dnes infarkt vnímá, promluvil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Mnohé překvapil svým pozitivním přístupem k životu, jiné zase zaskočilo, kolik toho už má dnes za sebou.

Osmašedesátiletý hudebník se dnes snaží udržovat v kondici a rozhodně si uvědomuje, že by neměl osud popichovat, v minulosti tomu tak ale vždy nebylo a svým životním stylem a riskováním se dostal na hranici smrti hned několikrát.

Podle manželky jsem si napsal osud

„Blbě se mi to říká, ale text k písni Moment jsem napsal dva týdny předtím, než mě odvezli s infarktem do nemocnice. Moje žena říká, že jsem si napsal osud. Mám vždycky husí kůži, když o tom mluvím,“ svěřil se zpěvák v pořadu. Jenže to nebylo zdaleka poprvé, kdy se mu něco takového stalo.

Podle Blesku připomněl hudebníkovi Honza Dědek také situaci z vojny, kde kousek od Jandy vybuchl granát, a on se tak ocitl ve velkém nebezpečí. „Ano, to dokonce odnesl jeden důstojník, který dostal střepinu,“ dodal k celé věci zpěvák a fanoušky až zaskočilo, s jakým klidem vzpomínky bere.

Další nebezpečná situace potkala zpěváka na dovolené. „Málem jsem se utopil na Kubě. Říkal jsem si, že když v Praze přeplavu Šeberák, jsem borec. Vlezl jsem tam do vody při odlivu, visela černá vlajka. Říkal jsem si, co se může stát. A najednou jsem se nemohl dostat na břeh, začal jsem blbnout a bláznit,“ zavzpomínal.

„Odvanulo mě to dál a dál, už jsem nemohl. Najednou jsem viděl červený a růžový svět, zmizel jsem, nevnímal jsem. Probudil jsem se až na břehu, nějaký kubánský potápěč mě vytáhl,“ dodal. Při popisování situace ale zůstal v klidu, ačkoli šlo podle všeho o dost vážnou věc.

Nebezpečí Bermudského trojúhelníku

Ani při návratu z Kuby se nevyhnulo zpěvákovi nebezpečí. „Zpátky z Kuby jsme letěli přes Bermudský trojúhelník, ocitli jsme se v obrovské bouři a propadli jsme se s letadlem asi o kilometr,“ svěřil se. Člověk by si řekl, že tolik hrůzy snad ani člověk nemůže v jednom životě zažít.

Dnes se Janda snaží věnovat především zdravému životnímu stylu, aby ho opět nepotkaly zdravotní potíže. Žije spíše klidný život, je si ale jistý, že štěstí v neštěstí tak nějak přitahuje. Proto by se prý nedivil, kdyby v budoucnu ještě bylo veselo a opět se o něm v souvislosti s takovými zážitky psalo.

Zdroj: zeny.iprima.cz, Blesk, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články