Dalibor Janda měl napjaté vztahy s Karlem Gottem. Zamrzelo ho jeho chování poté, co ho porazil ve Zlatém slavíkovi

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
dalibor janda
Zdroj: Profimedia

Dalibor Janda utekl hrobníkovi z lopaty, když se mu nedávno ucpala tepna a museli ho třikrát oživovat. Zpěváka oživovali nejdříve dvakrát v záchrance a poté i na operačním sále. Doktoři mu sami řekli, že vstal z mrtvých. Nyní je zpět ve formě a v rozhovorech zavzpomínal na to, jak vnímal podraz organizátorů Benátské! či svá vítězství v anketě Zlatý slavík v letech 1986–1988. A jaké byly jeho vztahy se zesnulým Karlem Gottem?

Vlastním jménem se jmenuje Václav Janda. Textaři Vladimíru Poštulkovi, se kterým pracoval na prvních písních, se však toto jméno nepozdávalo, a tak vznikl pseudonym Dalibor Janda.

Spor kvůli písním Karla Gotta

Psal se rok 2019 a blížila se Benátská!, kde měl zpěvák dle organizátorů zpívat hity Karla Gotta.

„Dalibor Janda a Peter Nagy přislíbili, že do svého repertoáru zařadí nejen vlastní největší hity, ale i nezapomenutelné skladby Karla Gotta. Přispějí tak k jedinečné oslavě »božských« 80. narozenin pod širým nebem, které doplní ještě koncertní sety Anny K. a kapely Brutus!,“ znělo v tiskové zprávě.

A právě toto velmi rozezlilo Jandu. „Taková drzost mě opravdu vytáčí. Nikdo se neobtěžoval zvednout telefon a zeptat se mě,“ řekl pro Blesk a v rozhořčení dále pokračoval: „Přijde mi, že se automaticky počítá s tím, že se všichni podvolí, aby náhodou neurazili pana Gotta, ale takto já opravdu fungovat nebudu.“

„Diváci, kteří na mě přijdou, rozhodně nejsou zvědaví na to, jak se tam ztrapňuji zpíváním cizích písniček. Myslím, že pár dobrých hitů mám a právě na ty diváci přijdou. Pokud má pan Gott zájem, může si je zazpívat, s tím nemám problém, ale na mém koncertě se budou zpívat moje písně,“ uzavřel Janda svůj vztek.

Vztahy s mistrem byly vždy napjaté

„Mám pocit, že mě Karel nikdy moc nemusel,“ tvrdí autor písně Hurikán či Kde jsi?

„Ty úspěchy přišly náhle, my jsme se ani neznali. Když jsme se potkali, normálně jsem ho pozdravil,“ řekl a pokračoval k vyprávění o svých výhrách v anketě Zlatý slavík v letech 1986–1988.

Janda si myslí, že Karel Gott nenesl dobře, že byla přerušena éra jeho vítězství v této hudební anketě.

„Tenkrát bývalo zvykem, že kdo se v kategorii zpěvák, zpěvačka a skupiny umístil na prvních třech místech, všichni společně jezdívali turné po Československu. Karel Gott, když nevyhrál a skončil druhý nebo třetí, tak se vždycky omluvil a nikdy nepřijel. To jsme mu s Miro Žbirkou nebo Peterem Nagym trochu vyčítali. Přišlo nám to smutné a mrzelo nás to,“ uvedl v rozhovoru pro Prima ženy.

Z několika rozhovorů je tedy patrné, že Dalibor Janda a Karel Gott měli vždy vztahy napjatější. Ačkoliv zpěvák říká, že choval k mistrovi vždy velkou úctu a až do jeho smrti si s ním vykal.

Zdroje: Blesk, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články