Dakota Johnson má překvapivě jednoduché triky pro krásu: Dlouhý spánek a pravidelná péče o pleť

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dakota Johnson
Zdroj: Profimedia

Dakota Johnson je americká herečka a modelka, ze které se podlamují kolena nejednomu pánovi a nejedna žena jí závidí její vzhled. Její tipy na krásu jsou přitom velmi jednoduché. Inspirujte se jimi a zlepšete kvalitu nejen své pleti, ale také celkové fyzické i psychické zdraví.

Dakota Johnson v médiích hned několikrát prozradila, že samozřejmě dodržuje určité rituály, aby se udržela v kondici, a tím pádem se mohla naplno věnovat své kariéře. Zároveň ale přiznává, že její rituály jsou velmi jednoduché. Důležitý je pro ni dostatek spánku, zdravé jídlo a pravidelná péče o pleť.

Řeší problémy dříve, než se objeví

Herečka v minulosti uvedla, že nikdy na akné příliš netrpěla. Jedním z důvodů je ale především prevence, kterou dodržuje. Vyhýbá se ostrým potravinám a čokoládě, které obvykle problémy s pletí mohou způsobit, píše Wall Street Journal.

Kromě toho každé ráno a večer svou pleť modelka hydratuje, používá přírodní produkty, nejraději má ty s kokosovým mlékem a medem, které její pokožku zjemní a dodají jí přesně to, co potřebuje.

Důležité podle jejích slov ale je také to, aby člověk dodržoval spánkovou hygienu. Ona sama si ve volné dny ráda přispí a někdy si podle svých slov dopřává i 14 hodin spánku. I v běžné pracovní dny se nicméně snaží vždy spát alespoň 7–8 hodin.

Některých věcí na svém těle lituje

Dakota varuje před tím, aby každý dobře zvážil, co se svým tělem udělá. Ona sama má několik tetování, která by prý dnes raději neměla. K jejich odstranění se přesto nechystá, protože by to zanechalo nehezké jizvy.

Herečka se rozhodně nedře hodiny v posilovně, nedodržuje nijak složité diety, ani se nemusí malovat tři hodiny, než vyjde z domu. Stačí jí jenom jíst zdravou a vyváženou stravu a dodržovat pravidelnou péči o pleť.

Důležité je podle jejích slov také psychické zdraví, takže kromě dlouhého spánku si dopřává procházky přírodou a posezení s přáteli, která zlepšují její náladu během dne. A to má prý na pleť větší vliv, než by si mohlo mnoho lidí myslet.

Zdroj: Glamour, Women’s Healht, Vogue, Beauty Crew, Wall Streat Journal

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články