Dagmar Havlové se v Cirkusu Humberto povedl neuvěřitelný husarský kousek. Podívejte se, co úžasného dokázala

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
dagmar havlova
dagmar havlova

Dagmar Havlová se svými fanoušky na sociálních sítích podělila o milou vzpomínku z natáčení oblíbeného seriálu Cirkus Humberto. Ve videu, které sdílela, popisuje, jak dlouho se musela učit náročnou chůzi na provazu. Neměla totiž nikoho, kdo by ji zaskakoval, všechny kroky se poctivě naučila sama.

Trénink na půl roku

„Těchto pár kroků po laně jsem se učila přes půl roku. Dokud byl provaz natažený nízko nad zemí, tak to šlo hned, ale ouha! Ve 2 metrech ten samý provaz, ty samé kroky, ta samá šířka a délka! To byl rozdíl. Na koni to samé. Dokud jsem jezdila v manéži bez publika, bylo to snadné. Poté ucítil koník diváky a měla jsem co dělat, abych na něm nacvičenou sestavu za jízdy zvládla,“ zavzpomínala na svůj výkon Dagmar Havlová.

Její sledující si díky tomuto videu zavzpomínali na dobu, kdy na seriál Cirkus Humberto, z nějž tato scéna pochází, koukali v televizi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Jedna z fanynek napsala obzvlášť dojemný komentář:

„Tento seriál jsem vždy zbožňovala, koukala na něj hlavně s mojí milovanou babičkou. Od té doby, co zemřela, jsem se nedokázala podívat na žádný díl. Až letos při krmení pacientů na pokoji s TV jsem viděla přes půl dílu a celou dobu plakala,“ napsala žena, která věřila, že má Havlová v obou popisovaných scénách dublérku. Ta dotyčné vysekla poklonu za to, že se stará o potřebné.

Antoinetta a další

Televizní seriál Cirkus Humberto z roku 1988 byl natočen podle románu Eduarda Basse a sledoval příběhy lidí z manéže. Měl dohromady dvanáct dílů.

Havlová v něm ztvárnila Antoinettu. Kromě ní v něm účinkoval Martin Růžek jako Carlo Humberto, Martin Stropnický jako Vendelín Malina nebo Radoslav Brzobohatý, který se objevil v roli Bernharda Berwitze.

Autor: Alice Konopásková

Související články