Dagmar Havlová zavzpomínala na královnu Alžbětu II. Vyzdvihla mimo jiné pevnost jejích postojů

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Havlova Dagmar
Zdroj: Nextfoto

Smrt britské panovnice Alžběty II. zarmoutila téměř celý svět. Kondolence a vzpomínky na výjimečnou ženu okamžitě zaplavily veškeré sociální sítě. Zavzpomínala na ni také naše někdejší první dáma Dagmar Havlová, která měla to štěstí se s ní potkat osobně.


Britská královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek odpoledne ve věku 96 let. Poslední chvíle strávila ve svém skotském sídle, na zámku Balmoral, obklopena nejbližší rodinou.

Po oznámení jejího skonu byl internet zaplaven vyjadřováním soustrastí, ale také řadou vzpomínek, které lidé na oblíbenou panovnici měli.

Havlová zavzpomínala na instagramu

Jednou z mála Češek, která mohla zavzpomínat na své osobní setkání s královnou, je Dagmar Havlová. Ta navštívila Buckinghamský palác společně se svým manželem Václavem Havlem v roce 1998.

„Dnes odešla nejvýznamnější panovnice evropského královského dvora, Její Veličenstvo královna Alžběta II.,“ napsala bývalá první dáma na svůj instagram.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Na královně ocenila její lidskost i pevnost zásad

„Velmi jsem ji ctila pro její postoje, pevnost i smysl pro humor. Byla velmi lidská,“ zavzpomínala na britskou královnu Dagmar Havlová.

„Čest její památce. A není to pouze fráze. Čest, morálka, zásady, hodnoty. Něco, co se už moc nenosí, a přesto si toho všichni vážíme,“ doplnila na závěr.

První návštěvu královny nestihla

Text doprovodila snímky právě ze státnické návštěvy v roce 1998. Na některých fotkách je zachyceno, jak se panovnice s první dámou velmi dobře baví.

Královna během svého panování také jednou navštívila Českou republiku, a to v roce 1996. Tehdy ji ale přivítal pouze prezident Václav Havel ještě bez oficiální partnerky.

Zdroj: Instagram, Novinky, Aha!

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články