Dagmar Havlová se ohradila vůči útoku na své chování na Abrhámově pohřbu. Je smutné, že to vůbec musela udělat

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Dagmar Havlova
Zdroj: Czech News Center / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Dagmar Havlová se dle médií dostavila na pohřeb Josefa Abrháma pozdě a navíc měla zablokovat ulici svým luxusním vozem. Útok na svou osobu si bývalá první dáma nenechala líbit a ohradila se proti těmto tvrzením na svém instagramovém účtu. Ukázalo se, že ne vždy jsou věci tak černobílé, jak na první pohled mohou vypadat.

Pro Dagmar Havlovou bylo v kostele sv. Anežky České, kde se pohřeb konal, vyhrazeno místo v první řadě. Toto místo dle novinářů bylo dlouho prázdné a Dagmar Havlová měla odcházet před koncem ceremoniálu.

Po proslovu hned domů

Novináři zachytili herečku a bývalou první dámu, jak přichází bočním vchodem a v ruce má štos papírů s proslovem na pohřeb. Ten opravdu pronesla a vzpomínala na herce v dobrém.

„Malý Pepa mě požádal, abych tady zavzpomínala na Josefa, a pokud možno, aby to byla veselá vzpomínka. Mé první setkání s velkým Pepou bylo ve filmu Holka na zabití, tehdy mě jeho malá Libuška poprosila, abych dohlédla na to, aby nekoukal po holkách. A nekoukal. V průběhu několika let jsem si s Josefem zahrála v několika filmech, hrál s noblesou,“ začala svůj projev paní Dagmar.

Po projevu se však nevrátila na své místo, ale odešla z kostela a odjela.

V této souvislosti zmínil deník Extra podobnou situaci na pohřbu Libuše Šafránkové. Zde měl rezervované místo herec Ondřej Vetchý, ale nakonec na pohřeb nedorazil.

Naštvaná Havlová

Situaci na pohřbu Josefa Abrháma začala ihned řešit česká média a herečka se rozhodla bránit na svém instagramovém účtu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Ukázalo se, že věci nebyly tak, jak se na první pohled mohlo zdát. Dagmar Havlová byla totiž nemocná a po dohodě s rodinou přijela jen přečíst proslov a zase odjela. Brala tím ohled na ostatní hosty, které by mohla nakazit a obtěžovala by je svým kašlem. Zároveň vyslyšela přání Abrhámovy rodiny.

Herečky se zastala její kolegyně Eva Holubová a napsala přímo pod příspěvek své kamarádky rozezlenou zprávu. „Toho jsem se bála, věděla jsem, že Ti je zle, ale rodina Tě už podruhé požádala a to Ty prostě neodmítáš! A už mam zase vztek. Proč v tuto úctyplnou a žalostnou chvíli plivat jedovaté plivance?“ napsala rozezleně.

V tomto ohledu je opravdu vhodné se zamyslet, zda je pohřeb vhodným místem pro vytváření senzacechtivých článků, a je dobře, že Dagmar Havlová napsala svou obhajobu. Ačkoliv je zároveň smutné, že toto vůbec musela dělat.

Zdroje: Extra, Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články