Dagmar Havlová promluvila na pohřbu Josefa Abrháma. Přidala i vtipnou historku

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Havlova Dagmar
Zdroj: Marek Patek / CNC / Profimedia

V pondělí se konalo poslední rozloučení s jedním z nejlepších českých herců Josefem Abrhámem. Do kostela přišla celá řada jeho hereckých kolegů a někteří pronesli proslov. Byla mezi nimi i Dagmar Havlová. Ta se se svým nelehkým úkolem svěřila svým fanouškům na instagramu.

Herec Josef Abrhám a celoživotní partner Libuše Šafránkové zemřel 16. května ve věku 82 let. Bohoslužba se konala v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově.

Promluvili Kačer i Havlová

Do kostela se dostavily desítky lidí. Jednalo se umělcovy přátele, známé a také o lidi z branže. Několik jeho hereckých kolegů také proneslo smuteční řeč.

Jedním z nich byl velmi blízký Abrhámův přítel, herec Jan Kačer. Dále také promluvily Eliška Balzerová a Iva Janžurová. První se mikrofonu ale chopila bývalá první dáma Dagmar Havlová.

O těžkou chvíli se podělila s fanoušky

Že se jednalo o nelehký úkol, přiznala herečka před samotným proslovem. Pro své instagramové sledující namluvila vzkaz přímo ze zákristie.

„Dobrý den, já teď čekám v zákristii, abych mohla promluvit na pohřbu Pepíka Abrháma. Připravila jsem si takovou řeč, kterou jsem zkonzultovala s Josífkem (syn Josefa Abraháma — pozn. red.),“ přiblížila svůj úkol bývalá první dáma v instagramových stories.

Zavzpomínala na společná natáčení

Havlová byla velkou přítelkyní Libušky Šafránkové a posléze i jejího manžela. Společně s ním si zahrála v celé řadě snímků, například Holka na zabití, Trhák či Upír z Feratu.

Ačkoliv většina přítomných jen těžko zadržovala slzy, celé rozloučení se na přání hercova syna neslo v humorném duchu. Lidé vzpomínající na Abrháma tak přidávali hlavně veselé historky.

Jednu přidala podle serveru iRozhlas i Havlová, a to z doby, kdy spolu točili právě Holku na zabití. „Tehdy ještě svobodná Libuška (Šafránková) mě zaúkolovala, abych Pepu na natáčení střežila, jestli nekouká moc po holkách. Nekoukal. Pracovali jsme 12 hodin denně a po večerech Pepa štábu hrál úžasně na piano,“ zavzpomínala na jednoho z našich nejlepších herců.

Zdroj: Instagram, iRozhlas, Extra

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články