Dagmar Havlová přemýšlí, že opustí vilu, kde žila s Václavem Havlem. Má hodnotu až 150 milionů korun

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Havlova Dagmar
Zdroj: CNC / Pavel Machan, Martin Hykl, David Kundrát / CNC / Profimedia

Dagmar Havlová už léta přebývá ve vile na Ořechovce, což je považováno za jednu z nejkrásnějších lokalit v Praze. V jejím okolí se ale spekuluje, že chce krásnou stavbu prodat. Už dříve měla potíže se zvídavými turisty a udržování takovéto nemovitosti je navíc velmi nákladné.


Dům v Dělostřelecké ulici navrhl architekt Rudolf Eisler, který byl rovněž jejím prvním majitelem. V roce 1993 ji koupil Václav Havel za 30 miliónů.

Nikdy se tam moc necítila

Jeho tehdejší žena Olga se velmi angažovala při přestavování vily a celou ji také zařídila nábytkem. Dokonce tam i v roce 1996 zemřela.

Není divu, že se tam Dagmar Havlová nikdy necítila příliš dobře. Loni ji navíc trápil zvýšený zájem turistů, kteří se na dům prvního porevolučního prezidenta chodili dívat.

Nemovitost je velká i nákladná

Podle jedné z hereččiných kolegyň uvažuje někdejší první dáma stále vážněji o prodeji této nemovitosti. Motivuje ji k tomu i velmi nákladná údržba.

„Dáša skutečně říkala, že by to nejraději prodala. Co vím, tak se tam nikdy necítila moc dobře. Říkala, že by si buď koupila něco malého, nebo nějaký byt s terasou. Ale tohle je pro ni opravdu obrovské,“ uvedl web Prima Ženy s odkazem na VIPstory.

Havlová si navíc na začátku letošního roku koupila byt na Vinohradech za více jak šestnáct a půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že se jedná dispozičně o pouhé 2+kk, se dá předpokládat, že se tam jednou na trvalo stěhovat nebude.

Rozhodně by neprodělala

Pokud by se známá herečka rozhodla vilu přeci jen prodat, podle odborníka z realitní kanceláře by si mohla přijít na velmi slušnou sumičku.

„Praha 6 je velmi oblíbená lokalita, byla vždy, a jestli tento dům v roce 1993 zakoupil Václav Havel s první dámou Olgou za cenu 30 milionů, tak vzhledem k tomu, že za tu dobu se trh zejména v rámci cenové politiky změnil, tak se bavíme v současnosti o ceně v rozmezí 100 až 150 milionů korun,“ uvedl realitní makléř pro ŽivotvČesku.

Zdroj: ŽivotvČesku, Prima Ženy, Blesk, OnlyU

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články