Dagmar Havlová měla problém s váhou. Uzavřela dokonce speciální dohodu se svou krejčovou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dagmar havlova
Zdroj: Nextfoto

Dagmar Havlová dnes ve svém věku 69 let vypadá skvěle. Fanoušci jí neustále skládají poklony na sociálních sítích, kdykoli vyjde do společnosti, působí elegantně a bezchybně. Málokdo by do bývalé první dámy řekl, že někdy měla problémy s přejídáním.


V době, kdy ještě nosila titul první dámy České republiky, mívala obrovské váhové výkyvy. Jednou se v médiích dokonce přiznala, že má doma šaty dvou velikostí. Tehdy to říkala se smíchem, teď je ale jasné, že to nebyl jen vtip.

„Někdy i ve třech velikostech. Šaty jsem si nechávala šít od mé kamarádky, dámské krejčové, z kvalitních látek, které jsem kupovala v cizině, a vždy jsem jí řekla, aby je ušila v několika velikostech od 36 do 42,“ říká Havlová. Měla tak šaty několikrát, a změna váhy nebyla ve společnosti ve stejném modelu tolik znát.

Problémy s psychikou

Dagmar Havlová měla tehdy velmi náročné období. Kromě vlastních problémů se štítnou žlázou řešila v té době nemocného manžela, kvůli kterému oddalovala svou naplánovanou operaci. Její maminka byla navíc také nemocná a ona se o ni starala.

„Jeden den jsem byla tak zavodněná, že jsem měla obličej, jako bych ho strčila do včelího úlu. A druhý den jsem byla zase splasklá, a tak to bylo i s tělem. A také se k tomu přidalo to, že jsem na Hradě byla velmi nervózní a chodila jsem strašně jíst. Zajídala jsem nervózu,“ přiznala se pro Blesk.

Dodala, že ačkoli to tehdy k smíchu nebylo, dnes už se může vesele pousmát nad tím, že její přejídání ani nebylo moc tajné. Její muž o něm totiž dobře věděl, a dokonce prý chodil jíst s ní, když měla zrovna špatnou náladu.

Rapidně zhubla

Někdy psychické problémy zajídala, jindy kvůli nim ale zase nedokázala sníst nic. V jeden čas tak velmi výrazně zhubla, a to proto, že měla manžela v nemocnici. Dnes na toto období Havlová nevzpomíná příliš ráda.

„Ano, zhubla jsem 17 kilo. To bylo v době, kdy Václavovi praskla střeva a byla jsem s ním těch 17 dní v nemocnici v Innsbrucku. Vůbec jsem nebyla schopná nic jíst. Pila jsem jen tyrolské mléko, protože miluji mléko, a snad jsem jedla asi jen jedno kiwi,“ přiznává v rozhovoru.

Dnes už Dagmar Havlová problémy se změnami váhy tolik neřeší. Snaží se žít zdravě, kontrolovat se, vyhýbat se stresu. Ne vždy je to ale snadné. „Snažím se, ale teď mám zrovna období, kdy nedokáži odolat sladkému. Došlo to tak daleko, že se ve tři ráno probudím, jdu do lednice a sním třeba tiramisu,“ prozradila.

Zdroj: VIP show, Blesk, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články