Chůva k pohledání se možná dočká obnovení. Babička Yetta se ho ale již nezúčastní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Chuva k pohledani
Zdroj: Profimedia

Sitcom Chůva k pohledání byl v 90. letech hitem. Seriál se točil kolem praštěné chůvy Fran Fine, která se stará o děti bohatého producenta Maxe Sheffielda. Občas se na scéně objevil sluha Niles, aby již tak vtipnou scénku doslova „zabil“ svým humorem. Někteří z herců stále aktivně hrají, jiní svět kamer opustili. Možná je ale uvidíme všechny najednou znovu, protože Fran Drescher mluví o obnovení show.

Chůva k pohledání běžela na CBS v letech 1993–1999 a dle serveru Entertainment se po první sezoně stala jedním z nejúspěšnějších sitcomů 90. let.

Dokonce získala dvanáct nominací na Emmy, ale proměnila pouze jednu – za kostýmy Fran Fine.

Fran Drescher

Sitcom Chůva k pohledání produkovala Fran Drescher se svým tehdejším manželem Peterem Marcem Jacobsonem. Hlavní role chůvy, kterou pojmenovala po sobě, jí padla jako ulitá.

Asi nikdo by nedokázal tak specifický skřípavý smích, jaký dala herečka chůvě. Možná jen Janice z Přátel…

Její pojetí chůvy Fran jí vyneslo dvě nominace na Emmy a dvě na Zlatý glóbus.

Herečka se i nadále věnuje herectví, zejména v oblasti komediálních sitcomů, a uspěla i na Broadwayi. V roce 2022 dokonce nevyloučila, že by se mohl sitcom Chůva k pohledání obnovit.

„Všechno se to spojuje opravdu dobrým způsobem. Jakmile se další z mých projektů postaví na nohy, pak můžeme znovu zvážit a provést restart Chůvy k pohledání. Právě teď se opravdu našlo velmi šťastné a pohodlné místo na HBO Max,“ prozradila pro Us Weekly.

Herečka dále dodala, že je možnost použít stejné obsazení, nebo sestavit úplně nové a vytvořit novou Chůvu, akorát modernější, aby zapadla do 21. století.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fran Drescher (@officialfrandrescher)

Sheffieldovi

Britský herec Charles Shaughnessy, který ztvárnil Maxe Sheffielda, měl showbyznys v krvi. Jeho otec byl spisovatel a matka herečka.

Proslavil se už před Chůvou k pohledání, když působil v seriálu Tak jde čas. Po sitcomu pokračoval v dalších rolích a doteď je herecky aktivní.

Stejně jako jeho seriálová dcera Maggie, kterou hrála Nicholle Tom. Ačkoliv se neprosadila v žádném velkofilmu, dostává menší role ve filmech i seriálech.

Benjamin Salisbury, její mladší seriálový bratr Brighton, naopak s herectvím úplně skončil a pracuje v Universal Studios Hollywood jako provozní ředitel parku.

Nejmladší z dětí, Gracie, si zahrála Madeline Zima a i ona je stále herecky aktivní. V roce 2013 si herečka postěžovala, že natáčení sitcomu nebylo příjemné.

„Nebyl to zábavný zážitek. Jednali se mnou spíš jako s rekvizitou než jako s lidskou bytostí,“ uvedla Madeline pro The TV Page.

Ostatní herci ze sitcomu zůstali také u menších rolí a diváci je občas mohou zahlédnout v nějakém seriálu. Kromě babičky Yetty, jelikož její představitelka Ann Morgan Guilbert v roce 2016 zemřela na rakovinu slinivky.

Zdroje: Entertainment, Us Weekly, The TV Page, Movieweb, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články