Chůva Golda dokázala Ivetu Bartošovou několikrát zachránit. Její smrt pro ni byla velká rána

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
iveta bartosova
Zdroj: Profimedia

Iveta Bartošová opustila svět 29. dubna 2014, kdy předčasně ukončila svůj život skokem pod vlak. Její rozhodnutí šokovalo a ranilo nejen fanoušky a rodinu, ale také Zlatu Dvořákovou, které nikdo neřekl jinak než Golda.

Chůva Golda byla déle než 11 let Ivetě druhou matkou a Arturovi Štaidlovi zase babičkou, popisuje Blesk. Ke zpěvaččině smrti se dlouho odmítala vyjádřit. Až pět let po události byla schopná s lidmi o celé věci mluvit.

Na hrob Ivetě svíčky nenosí. „Já nechodím na hroby, kde není nikdo pochovaný. Nevidím v tom žádný smysl. Já v ten den raději zapálím svíčku na kolejích, na konci její poslední cesty. Ostatně jako každý rok,“ svěřila se předtím, než promluvila o svém vztahu se zesnulou.

Byla pro mě jako druhá dcera

Když slyšela oznámení o Ivetině smrti v rádiu, nevěřila tomu. „Krve by se ve mně nedořezal. Čas se pro mě zastavil. S Ivetou najednou všechno umřelo i ve mně, tak velká bolest to byla,“ svěřila se chůva Blesku.

„Ivetu jsem brala jako druhou dceru a Artura jako vnoučka. Nebyla jsem schopná vůbec ničeho a hodně dlouho jsem nemohla Ivetu slyšet zpívat či vidět její fotografii,“ dodala. Z vyprávění také vyplývá, že právě díky Goldě byla Iveta schopná se začít léčit.

Golda ale bohužel nesouhlasila s Ivetiným vztahem s Jiřím Pomejem. Proto se rozhádaly a nakonec se spolu úplně přestaly bavit.

„Když jsem chtěla dořešit nějakou smlouvu na koncert, Jirka se na mě podíval a dal mi jasně najevo, ať už se o tyto věci nestarám. Přišlo by mi logické, kdybych se to dozvěděla od Ivety, která mě zaměstnávala. Rozhodla jsem se tedy, že když mě ve všem nahrazuje Jirka, nemám tam už co dělat, a napsala jsem Ivetě, že končím,“ objasnila.

„Iveta mi mailem odpověděla, dodnes to mám schované, že je jí to líto, ale že to chápe a za vše děkuje. Takový chlad jsem z toho cítila. Ale byly jsme s Ivetou pořád v pohodě. A čas od času jsem jí ještě pomáhala,“ dodává Golda.

Já to dokázala, nikdo jiný ne

Iveta Bartošová se podle časopisu Tajemství předčasného odchodu celebrit pokusila o sebevraždu celkem čtyřikrát. Při druhém pokusu v roce 2005 ji Golda zachránila. Stejně tak byla jednou z osob, které Ivetě pomohly, i u toho třetího o rok později.

Nejvíce ze všeho Golda lituje toho, že ačkoliv Ivetu dokázala přesvědčit, aby se léčila, tak když pak zpěvačka do problémů upadla znovu, ona už tam pro ni nebyla a nedokázala jí pomoci znovu, uvádí web iPrima.

„Když jsem já, v podstatě cizí člověk, dokázala Ivetu dostat do auta a odvézt k lékaři, proč se to nepodařilo manželovi?“ diví se nyní.

Zdroj: Blesk, iPrima, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články