Christian Brando byl vrahem na filmovém plátně i v reálném životě. Nejstarší z 11 Marlonových dětí mělo pohnutý celý život

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Christian Brando
Zdroj: Profimedia

Herec Marlon Brando má za sebou úžasnou filmovou kariéru a za svůj herecký výkon ve filmu Kmotr dostal Oscara. V soukromém životě už takové štěstí neměl, zejména pokud jde o nejstaršího syna Christiana. Ten sice také vyzkoušel hraní, ale z role vraha na plátně přešel do role skutečného vraha.

Nejstarší syn herce se narodil 11. května 1958 a jméno dostal po francouzském režisérovi Christianu Marquandovi. Jeho narození bylo výsledkem aféry mezi Marlonem Brandem a herečkou Annou Kashfi.

Hádky rodičů o opatrovnictví

Christianova matka byla závislá na drogách a ačkoliv si ji Marlon nakonec vzal za ženu, bylo to jen kvůli jejímu těhotenství.

Když byl synovi rok, tak Marlon od rodiny odešel. Vztah rodičů byl čím dál tím napnutější.

„Když se Brandonovi pohádali, Anna byla vzteklá a nechala malého Christiana samotného ve svém autě, zatímco konfrontovala (Marlona) Branda v jeho kanceláři a bila ho pěstmi v šílenství vzteku,“ píše v knize o životě herce Nellie Bly.

Vše eskalovalo, když bylo malému Christianovi 13 let. Jeho matka ho vzala ze školy a chtěla s ním utéct do Mexika. Tehdy otec dostal plné opatrovnictví nad synem.

Otec nevěděl, kdo je

Marlon Brando byl ale vytíženým hercem a syna vychovávalo služebnictvo a chůvy. Christian cestoval mezi Hollywoodem a soukromým ostrovem otce.

„V dětství mě ignoroval, nikdy se mi moc nevěnoval. Sice jsem nesl jeho jméno, ale nic z toho, co jsem udělal, pro něho nebylo dost,“ řekl herec v jednom z rozhovorů.

Server Murderpedie uvádí, že se ženy v domácnosti měnily velmi často a jak přibývalo potomků, herec už ani nevěděl, kdo jsou.

„Rodina se neustále měnila, sedl jsem si ke snídaňovému stolu a on řekl: Kdo jsi?,“ vzpomínal Christian na svého otce.

Už jako dítě natočil Christian pár menších rolí. V roce 1987 pak zazářil ve filmu La posta in gioco, kde ztvárnil vraha v mafii Sacra Corona Unita.

Zabil otce svého synovce

Nikdo však netušil, že jen o tři roky později sehraje roli vraha i ve skutečném životě. Dne 16. května 1990 Christian Brando zastřelil Daga Drolleta v rezidenci Marlona Branda na Mulholland Drive v Los Angeles.

Daga poprvé potkal jen pár hodin předtím. Jednalo se o partnera jeho nevlastní mladší sestry, která byla v 8. měsíci těhotenství. Právě sestra Cheyenne mu měla říct, že ji Dag fyzicky napadl. Christian Daga později večer konfrontoval a chtěl ho prý jen vyděsit. Byl ale opilý a v hádce ho zastřelil.

Ačkoliv se jeho otec snažil, aby nešel do vězení, a nechal syna zavřít do psychiatrické léčebny na Tahiti, Christian nakonec na svůj výkon trestu nastoupil a seděl ve vězení do roku 1996.

Mimochodem Cheyenne porodila syna Tukiho, který je známým modelem značky Versace. Sama pak ve věku 25 let spáchala sebevraždu.

Zabil svou milenku?

Christian pár let po propuštění sekal tzv. latinu, ale v roce 2001 se dle žaloby měl podílet na vraždě manželky Roberta Blakea.

Motivem měla být skutečnost, že Bonnie Bakley udržovala vztah s oběma muži a když otěhotněla, tvrdila oběma, že je dítě právě jejich.

Brandon měl tehdy prohlásit, že by Bonnie měl někdo vstřelit kulku do hlavy, což byl důvod, proč obhájci Roberta trvali na tom, že skutečným vrahem byl Christian. Neuspěli a manžel byl odsouzen.

Jeho život ukončil zápal plic

Problémový život herce pokračoval dále a dle serveru Reuters byl od propuštění z vězení velmi agresivní. V roce 2004 se oženil s umělkyní Deborah Presley, která tvrdila, že je Elvisova nemanželská dcera. Byl obviněn z týrání manželky a v roce 2005 se k němu i přiznal, za což dostal tříletou podmínku.

Po rozvodu se manželé dále soudili, protože Presley žádala finanční odškodnění pro sebe a svou dceru, která s nimi žila. V roce 2007 byl soud ukončen dohodou.

Na sklonku života se dle jeho tehdejší přítelkyně Donny Goen snažil Christian napravit. Vše ale změnil zápal plic, kterému 26. ledna 2008 podlehl.

Dle serveru E News během svého života zplodil stejně jako otec několik dětí, ale ani jednomu z nich nebyl dobrým otcem.

Zdroje: Murderpedia, Grunge, E News, Reuters

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články