Cho Chang z Harryho Pottera se během natáčení potýkala s rasismem. Dnes je Katie Leung maminkou dvouletého chlapce a výrazně změnila image

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Katie Leung Cho Chang
Zdroj: Profimedia

Katie Leung se představila v roce 2005 ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár jako Cho Chang, dívka, do které se hlavní hrdina příběhů na krátko zamiluje. Podstatnou roli potom měla i v dalších snímcích o bradavické škole. Dnes byste nicméně nejspíš herečku nepoznali.

Skotská herečka čínského původu si v mnoha filmech nezahrála. V současné době se věnuje především hře na klavír a také starosti o svého malého chlapce, který se jí narodil v roce 2022. Ten dostal jméno Wolf.

O rasismu dlouho nemluvila

Během natáčení filmů o Harrym Potterovi se Katie setkala s mnoha problémy. Musela se potýkat s rasistickými vzkazy, měla ale filmaři údajně nakázáno, aby celou situaci zamlčela, uvádí Variety.

Ačkoli původně odsouhlasila, že se nebude tím, co se píše na internetu, zabývat a bude šikanu ignorovat, později toho litovala. Až po letech od natáčení byla o celé situaci schopná promluvit.

„Pamatuji si, jak mi řekli, ať tvrdím, že jsem nic takového na internetu neviděla a že se to neděje, kdyby se mě někdo z reportérů někdy ptal. Jen jsem mlčky přikývla a pomyslela si, že jsem to ale viděla na vlastní oči,“ popsala.

Ačkoli se narodila v Anglii, její rodiče jsou oba Číňané. Ona sama se prý velmi dlouho hledala a nikdy nedokázala úplně přesně říct, kam patří. A není si tím zcela jistá dodnes.

Změna image

Cho Chang si většina lidí vybaví jako sympatickou dívku s dlouhými černými vlasy. Dnes ale vypadá její představitelka úplně jinak. Střih i barvu účesu změnila, i v obličeji je díky tomu najednou výrazně jiná. Poznali byste ji?

'White Pearl' party, Press Night, London, UK May

Zdroj: Profimedia

V médiích se ani nyní herečka příliš nevyjadřuje. Sice už se nesetkává s takovou kritikou jako kdysi, naučila se ale, že někteří lidé jednoduše budou psát negativní věci za jakékoli situace.

„Vždycky jsem jen říkala, že je všechno v pohodě a jak jsem vděčná. Vděčná jsem opravdu byla, ale necítila jsem se nejlépe. Jednoduše bych si přála, abych o tom tehdy promluvila, ale nemohla jsem,“ říká dnes s tím, že dusit vše v sobě byla ta nejhorší zkušenost jejího života.

Zdroj: The Courier, Hello Magazine, Variety, Today,

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články