Chlapec ze Šestého smyslu dnes připomíná zarostlého dřevorubce. Vousy si nechal narůst, aby byl na ulici nenápadný

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sesty smysl
Zdroj: Profimedia

Haley Joel Osment se proslavil už v roce 1994, kdy si zahrál ve filmu Forrest Gump. O 5 let později zazářil ve snímku Šestý smysl a v roce 2001 si za roli ve filmu A.I. Umělá inteligence vysloužil filmovou cenu MTV. Dnes byste ale herce nepoznali. Přibral pár kilo a nechal si narůst vousy.

Dnes je mu 35 let. Uvědomuje si, že by ho fanoušci nejraději stále viděli v dětských rolích. „Mají vytvořenou určitou představu, která vychází z filmů, v nichž jsem měl čest hrát, a které viděli lidé po celém světě. Stále mě to udivuje. Ale asi by bylo chybou pokusit se zničit ten jejich obraz,“ řekl kdysi v rozhovoru.

Hraje spíše menší role

Zatímco tři výše zmíněné snímky ho jako dětského herce velmi proslavily, dnes se objevuje spíše ve vedlejších rolích. Zahrál si třeba ve snímcích Mroží muž (2014), Náměsíčná (2017) nebo Zlo s lidskou tváří (2019).

Málokdo by ho ale poznal. Vzhledově totiž nyní připomíná zarostlého dřevorubce. K delším vlasům si nechal narůst mužné vousy, a ačkoli v jeho očích je stále vidět malého chlapce, na první pohled je od Colea ze Šestého smyslu velmi odlišný.

Haley-Joel-Osment

Zdroj: Profimedia

Sám Osment tvrdí, že si nechal vousy narůst především proto, aby na veřejnosti lépe zapadl do davu a lidé v něm dětského herce nepoznali. Doplnil ale, že to příliš nefungovalo a pozornost na sebe přitahuje možná ještě více.

Žije aktivním životem

Ve svých 35 letech se herec stále věnuje filmům a doufá, že se mu podaří prosadit v nějaké větší roli. Je mu ale jasné, že bude už navždy spojen s větou: „Vidím mrtvé lidi.“

Na instagramu sdílí Haley zážitky ze svého života a je vidět, že si dopřává mnoho aktivních dobrodružství a je šťastný. Volné dny si užívá nejraději cestováním s přáteli. Hereckou kariéru ale ještě rozhodně dlouho v plánu ukončovat nemá.

Zdroj: MSN, Instagram, NewYorker, The Guardian, Empire

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články