Charlie Chaplin zneužíval 15letou dívku, když otěhotněla, vzal si ji. Jeho děti z něj měly strach

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Charlie Chaplin
Zdroj: P.D Jankens, Public domain, via Wikimedia Commons

Charlie Chaplin se proslavil jako hvězda němých filmů, ale také jako tvůrce, který dokázal dílo vymyslet, sepsat, zrežírovat a ještě k němu přidat hudbu. Legenda, která svět opustila v roce 1977, nejspíš ale nebyla ve všech ohledech úplně svatá.

Narodil se jako syn chudých herců. V dětství prošel dokonce i chudobincem. Naštěstí měl talent a velmi rychle se uchytil u němého filmu, uvádí Mirror.

Své dvě manželky si vzal obě jako nezletilé, což ve společnosti vyvolalo skandál. Jeho první ženě bylo teprve 16 let, té druhé 17.

Obě mladé dívky s ním otěhotněly. Podle mnohých právě to byl důvod, proč si je vzal.

Nutil ji k sexuálním orgiím

Když se Lita MacMurray s Chaplinem rozváděla, uvedla, že ji už v jejích 15 letech zneužíval. Jemu tehdy bylo 30 let. Vzal si ji prý jenom proto, aby unikl trestu, který mu hrozil, když otěhotněla.

To ale nebylo všechno, v manželství s ním nikdy nebyla šťastná.

Herec ji podle webu Mirror nutil ke skupinovému sexu a mnohokrát jí opakoval, že si ji vzal pouze z vypočítavosti. Když při rozvodu Lita vyhrožovala, že zveřejní jména hereček, jež se orgií účastnily, podařilo se jí nakonec vysoudit velké peníze.

Jeho děti se ho bály

Když děti Charlieho Chaplina vyrostly, vnímaly, že je náladovým člověkem, který dělá spoustu nemorálních rozhodnutí. Jenomže on byl tou dobou slavný. Vše, co řekl, bylo pro něj jako zákon.

Jeho syn v jenom z rozhovorů podle serveru Daily Mail přiznal, že z něho měl strach. „Bál jsem se ho. Byl mocný, nedalo se s ním hádat. A tak jsem strach dusil v sobě,“ uvedl.

Jeho dcera Jane doplnila: „Vyrostla jsem sice s ikonou, ve skutečnosti jsem ale neměla tušení, kdo ten muž vlastně je. Byl tak jiný v soukromí. O mnoha věcech se s ním vůbec nedalo mluvit.“

Chaplin měl ve svém životě mnoho vztahů. I ten poslední, který byl podle mnohých konečně jeho šťastným, byl s o mnoho let mladší dívkou. Jemu bylo 54, když si ji bral, jí 18. Vydržela s ním ale až do jeho smrti v roce 1977.

Zdroj: Daily Mail, Page Six, Mirror

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články