České celebrity vyzývají poslance ke změně. Dítě má právo vyrůstat v rodině, vzkazují

od František Olša
2 minuty čtení
Martha Issova
Zdroj: Profimedia

Děti si zaslouží krásné dětství a je důležité myslet na to, že jsou další generací, která může změnit svět. Zajištění těch správných podmínek pro růst a výchovu dětí nemusí být vůbec náročné. Vše záleží na dospělých, kteří musí udělat ta správná rozhodnutí.

Známé osobnosti bývají velice často aktivní na sociálních sítích. Některé osobnosti si ale neuvědomují to, že svým vyjadřováním a činy ovlivňují velké množství lidí. Celebrity, které si jsou svého vlivu vědomé, se rozhodly využít sociální sítě a poslaly zprávu poslancům.

Na dětech záleží

Jitka Schneiderová před nedávnem na svůj instagramový profil přidala video, které přináší zprávu poslancům České republiky. Stejně jako jim totiž i hercům záleží na tom, aby se měly skvěle úplně všechny děti na světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jitka Schneiderova (@jitka_schneiderova)

„Děkuji všem, že táhneme za jeden provaz a usilujeme o to, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodině,“ napsala Jitka Schneiderová k videu, ve kterém mluví nejen ona, ale i kolegové, které znáte z televizních obrazovek.

Herci, kteří se do kampaně zapojili, souhlasí s tím, že každé dítě má právo vyrůstat v rodině. V českých ústavech je aktuálně 228 dětí do tří let. A každý rodič ví, že malé děti do ústavu nepatří. A je naprosto pochopitelné, že každé dítě by rádo vyrůstalo s milujícími rodiči.

Vyzývají i vás

Herci by rádi docílili přijmutí zákona, který by od roku 2024 zakázal umisťování dětí do tří let do všech typů ústavů. Obdobně to platí již patnáct let na Slovensku, v Polsku, Rumunsku i ve většině Evropy.

Herečka k příspěvku také dodala: „Přidejte se k nám taky! Pište premiérovi, pište poslancům (především těm z ANO), pošlete tuto výzvu dál. Postavme se za děti společně.“

Je velmi důležité pomoci dostat děti z ústavů zpátky do rodin a zajistit jim spokojené dětství. Rodina je totiž vším a žádné dítě nechce vzpomínat na dětství prožité v ústavu.

Zdroj: Instagram

Autor: Štěpán Pacík

Související články