Celý svět je zná jinak, než jak se opravdu jmenují. Jaké je pozadí vzniku pseudonymů zahraničních celebrit?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
lady gaga
Zdroj: Profimedia

Ne všechny celebrity se narodily se jménem, které nyní používají. Často si totiž vybírají umělecké pseudonymy, o kterých si myslí, že jim pomůžou vstoupit do světa hvězd. Jak si své přezdívky vybrali Halsey, The Weeknd nebo Cardi B? To zjistil server BuzzfFeed.comHalsey

Umělecké jméno Halsey je anagram jejího křestního jména, ale také poctou jedné z ulic v Brooklynu, kde zpěvačka vyrůstala.

Cardi B

Rodiče známé raperky jsou zřejmě velcí milovníci alkoholu. Cardi totiž přezdívali Bacardi. Její sestra se jmenuje Hennessy. Raperka na Cardi přesedlala, když jí byl smazán Instagram.

The Weeknd

The Weeknd vzal ze svého jména „e“ na konci, kvůli problémům s autorskými právy u kanadské kapely, která se jmenuje Weekend.

Lizzo

Lizzo se inspirovala písničkou od Jay-Z s názvem „Izzo“.

Snoop Dogg

Matka Snoop Dogga mu přezdívala Snoopy, protože v dětství miloval tuhle kreslenou postavičku.

Lil Nas X

Lil Nas X si svoje jméno zvolil, protože „každý rapper se jmenuje Lil“. Myslel si, že Lil Nas bude vtipné.

Lady Gaga

Producent zpěvačky Lady Gaga Robert Fusari jí přezdíval „Gaga“ podle písničky Radio Ga Ga od kapely Queen. K tomu si ještě přidala Lady a přezdívka byla na světě.

 Nicki Minaj

Nicki Minaj bojovala se svým manažerem, který chtěl změnit její jméno z „Maraj“ na „Minaj.“ Ze začátku svou přezdívku nesnášela, teď ji díky tomu zná celý svět.

Vin Diesel

Jméno Vina Diesela je kombinací jmen jeho nevlastního otce Irvinga Vincenta a přezdívky, kterou dostal, když pracoval jako vyhazovač v klubu.

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon si vzala dívčí jméno své matky jako křestní jméno, když s hereckou kariérou začínala.

Awkwafina

Umělecké jméno herečky Awkwafiny odkazuje podle jejích slov na „středoškoláka, který se o nic nestará“. Toho během svých studijních let v sobě potlačovala.

Olivia Wilde

Olivia Wilde si změnila své příjmení na počest anglického spisovatele Oscara Wildea poté, co hrála na střední škole v jedné jeho inscenaci.

Eminem

Když bylo Eminemovi čtrnáct, začal rapovat pod jménem M&M, což byly jeho iniciály. To se následně vyvinulo do přezdívky Eminem.

Zdroj: buzzfeed.com
Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články