Celebrity na zahrádce: Bendová s lopatou, Žilková s krumpáčem. Peroutka se bojí nezvaných hostů

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
alice bendova
Zdroj: Profimedia.cz/AliceBendova

Venku se objevují první jarní byliny, svítí sluníčko a počasí je ideální pro práci na zahrádkách. Každý správný zahradník v této roční době začíná pracovat na tom, aby jeho úroda byla časem co nejlepší.

A to dobře vědí i celebrity, které se ve svém volném čase rády věnují přírodě a pěstování domácí zeleniny a bylinek. Sázení, okopávání a celková úprava zahrádek po zimě je oblíbenou činností hned několika českých osobností.

Bendová vyměnila bazén za skleník

Na svém Instagramu se pochlubila fotkou s lopatou Alice Bendová, která u příspěvku doslova napsala: „Tak místo bazénu jsem vlezla do skleníku.“ I když přiznala, že byla po práci unavená a špinavá, výsledek podle jejích slov stojí za to.

Fanouškům slíbila, že brzy přidá i fotku v plavkách, pokud jí ovšem nepřepadne touha v práci na zahrádce pokračovat, v plánu má prý například sázet brambory. Fanoušci v komentářích oceňují, že i v rukavicích a vytahaném tričku vypadá herečka skvěle.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alice Bendová (@alice_bendova_official)

Veronika Žilková dává do kopání všechno

Veronika Žilková pojala práci na zahrádce po svém. Po zimě je podle ní třeba trávník důkladně zrýt a nakypřit hlínu. Právě proto šla na dvorek s velkým krumpáčem, se kterým odvedla pořádný kus práce.

Podle fanoušků, kteří fotografii okomentovali, to v jejím případě vypadá na pořádné cvičení. Je jasné, že u takové práce vydala herečka pořádnou várku energie. Ona sama ale k fotografii přidala jen skromný komentář: „Jaro na zahradě.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Zilkova Stropnicka (@veronikazilkovastropnicka)

Milan Peroutka je za zahrádku vděčný

„Dneska bylo nádherně a jestli je člověk někdy opravdu vděčnej za svou zahradu, je to právě čas karantény. A zároveň to znamená i nekonečnej seznam úkonů na ní,“ píše Milan Peroutka u videa, které na sociální síti sdílel.

V něm popisuje celkem šest cest, jak se zabavit během krásného letního dne. Nejprve je třeba připravit letní posezení, to znamená natřít stůl a židle. V druhém kroku umisťuje nad posezením kameru, která zachytí případné nezvané hosty.

Pak připraví Milan na své zahrádce houpací křeslo a zahraje si na takzvaného „kadeřníka zahrady“, což znamená, že zbaví květiny jejich zimní peřiny z jehličí. V pátém kroku se postará o krmení slepic a následující krok je už jen odpočinek na prosluněné zahrádce se sklenkou vína.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Milan Peroutka (@milanperoutka)

 

Michaela Štiková jaro miluje

Práce na zahrádce vyvolává úsměv na tváři i muzikálové zpěvačce Michaele Štikové. Ta se na Instagramu pochlubila fotografií, na které sází barevné květiny do truhlíků. K fotografii dodává: „To jaro… To je zkrátka nádhera.“

S tím souhlasí i její fanoušci, kteří dodávají, že jí to na zahrádce velmi sluší. Její usměvavá tvář je důkazem toho, že sluníčko a květiny dokážou zlepšit náladu každému.

A co vy? Už jste na své zahrádce začali pracovat? Pokud ne, rozhodně využijte krásných dní a okopávejte, sázejte a pěstujte. Protože nic nepotěší později člověka tak jako vlastní úroda.

Barevné květiny, které ozdobí po smutné zimě vaše záhonky, navíc prospějí nejen zahrádce, ale i vašemu psychickému zdraví. Člověku je totiž hned lépe, když kolem sebe má kousek té krásné přírody.

Zdroj: Instagram.com

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články