Celebrity, kterým byla diagnostikována vzácná onemocnění. Jsou mezi nimi zpěváci, herci i moderátoři

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Celebrity
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

I celebrity mají své trápení. Stejně jako vy, tak i známé osobnosti se jednou za čas vydají k lékaři. Některé s běžnou rýmou, jiné pak se vzácným onemocněním. Prozradíme vám informace, které jste dosud o svých oblíbených celebritách netušili.

V dnešní době je pro celebrity běžné, že se na veřejnost dostanou s fyzickými i duševními problémy. Tím mohou pomoci ostatním, protože se nebudou cítit sami, pokud zrovna řeší stejný problém. Lidé postižení vzácnými chorobami mají často omezené zdroje a je velmi smysluplné, když se celebrity o svůj problém podělí.

Jimmy Kimmel žije s chronickou neurologickou poruchou

Komik a hostitel televizní show v pozdních nočních hodinách Jimmy Kimmel žije s narkolepsií, vzácnou neurologickou poruchou, která ovlivňuje schopnost mozku kontrolovat cykly spánku a bdění. Lidé s touto poruchou mohou nechtěně usnout, zatímco řídí, nebo mluví.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jimmy Kimmel❤ (@jimmykimmelsfanpage)

„Usínal jsem na schůzkách, při sledování televize, dokonce i při řízení,“ řekl komik v rozhovoru pro Esquire. Po dlouhou dobu se snažil pít velké množství zeleného čaje, ale ani ten mu nepomohl. Proto vyhledal lékaře, který mu tuto poruchu diagnostikoval.

Nick Jonas inspiruje mnoho lidí sdílením své diagnózy s diabetem prvního typu

Nicku Jonasovi bylo třináct let, když mu byla diagnostikována cukrovka prvního typu. „Používám inzulínovou pumpu, abych zvládal svou cukrovku, často kontroloval hladinu cukru v krvi a abych rozpoznal, kdy mám vysokou nebo nízkou hladinu,“ řekl Jonas.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NICK JONɅS (@nickjonas)

Nick se také snaží jíst zdravě a věnovat se cvičení. Sám si stojí za tím, že jde o to být upřímný k lidem, se kterými pracuje a sportuje, aby v určitých situacích věděli, jak se zachovat.

Gaten Matarazzo ze seriálu Stranger Things se narodil s kleidokraniální dysplázií

Hvězda seriálu Stranger Things se narodila se vzácnou poruchou, která ovlivňuje růst zubů a kostí. „Šance, že budete mít tuto poruchu, je jedna ku milionu. Mám velmi mírný případ, takže mě to až tak neovlivňuje,“ dodal herec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gaten Matarazzo (@gatenm123)

Howie Mandel dal OCD vtipnou a sympatickou tvář

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jorge Yusay????????? (@jorgeyusay2007)


Pravděpodobně jste již slyšeli o obsedantně kompulzivní poruše, při které má člověk nekontrolovatelné, opakující se myšlenky nebo chování, které pociťuje nutkání opakovat znovu a znovu.

Mandelovu těžkou OCD komplikuje porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), která může kromě nedostatečného soustředění a potížemi sedět v klidu vést k impulzivnímu chování. „S čímkoli máte v životě co do činění, vězte, že v tom nejste sami,“ dodal herec.

Zdroj: Health Digest
Autor: Štěpán Pacík


Související články