Carmen Mayerová popsala dojmy z prvního rande s Petrem Kostkou. Tenkrát to nevypadalo, že budou vychovávat 4 děti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
carmen mayerova
Zdroj: Nextfoto

Sedmasedmdesátiletá herečka Carmen Mayerová je se svým o pět let starším manželem Petrem Kostkou už řadu let a za tu dobu spolu prožili mnohé. Společně vychovali čtyři děti, prošli si radostmi i starostmi. Jednou z nejzajímavějších vzpomínek, se kterou se Mayerová svěřila, je ale první schůzka, na které prý měla dojem, že je Kostka jenom protivný a nepříjemný chlap.

Než se do sebe zamilovali, nějaký čas to trvalo. Znali se z herecké branže, ale Carmen nevnímala herce jako někoho, kdo by jí měl učarovat. Co se potom změnilo? Poprvé se pár potkal v 60. letech ve filmových ateliérech ve Zlíně. Podle iDNES ale tehdy rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by spolu skončili.

Později se setkali ve Valdštejnské zahradě, kde se šel na svou novou divadelní kolegyni Kostka podívat. Možná i romantické prostředí mohlo za to, že tehdy už mezi nimi jiskra přeskočila. Dnes jsou spolu šťastní a tvoří pár, který by mohl jít mnoha dvojicím příkladem.

Recept na šťastné manželství?

Řada lidí se samozřejmě zajímá, jestli mají herci nějaké tipy na šťastný život, jestli mohou poradit nějaký ten recept na dokonalé manželství. Na to ale Carmen odpovídá: „Návod nemám. Důležité je ale neztratit respekt. Nejde o toleranci – protože tolerance znamená, že přijímáte něco, s čím třeba nesouhlasíte, jen jste ochotna na to přistoupit.“

Pár spojila také výchova dětí. Z prvního manželství má Mayerová dceru Kateřinu. S Petrem má dceru Terezu Kostkovou, která je po rodičích herečkou, dokonce se s nimi někdy potká i na jevišti, jinak se ale věnuje také moderování.

S Terezou se letos Mayerová setká i na pódiu letní scény. „My to hrajeme ve dvou, tedy je to o dvou ženách: stará a mladá, takže já a Terezka,“ svěřila se v rozhovoru se smíchem.

Společně s Carmen vychovával Petr ještě dvě další dcery ze svého předchozího vztahu. Čtyři děti pár stmelily a jsou jedním z důvodů, že dnes fungují tímto způsobem.

Šťastné i méně šťastné chvíle

Carmen Mayerová a Petr Kostka si prošli radostmi i strastmi. To všechno ale podle hereččiných slov k manželství patří a dělá z něho to, o čem by vztah dvou lidí měl být. „V našem manželství nastaly různé životní peripetie, vzlety i pády. V žádném případě to nebyla idyla ani růžový román,“ říká Mayerová.

„Ale nikdy mě neopustil pocit, který jsem vnímala hned na začátku, že jsem si Petra vážila. I když mě někdy namíchl a rozzlobil, v tom základním mě nikdy nezklamal. Je to vnitřně absolutně rovný a čistý chlap,“ svěřila se Blesku.

Zdroj: iDNES, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články