Cara Delevingne popřela, že by byla na Met Gala pod vlivem drog. Již dva roky je čistá

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Cara Delevingne
Zdroj: Profimedia

Cara Delevingne je velmi známou tváří ve světě showbyznysu. O modelku mají zájem velké značky a prosadila se i ve filmu. V roce 2022 ale oblétly svět její fotografie z letiště, ze kterých bylo zřejmé, že není ve své kůži a očividně je pod vlivem drog. To přimělo modelku své problémy začít řešit a nyní je už dva roky čistá.

Poprvé se modelka o své závislosti otevřeně rozpovídala v roce 2023 pro Vogue. V rozhovoru vzpomínala, že poprvé požila alkohol v sedmi letech na svatbě.

Drogy jí dávaly pocit neporazitelnosti

„Probudila jsem se u babičky v ložnici s kocovinou, v šatech pro družičku,“ uvedla s tím, že na svatbě upíjela ze skleniček se šampaňským.

V deseti letech jí byly předepsány prášky na spaní, aby zvládla nespavost. Byla jí také diagnostikována dyspraxie, porucha, která ovlivňuje pohyb a koordinaci.

„To byl začátek problémů s duševním zdravím a nechtěného sebepoškozování,“ prozradila Cara, co vedlo k jejímu zhroucení v patnácti letech.

Byl to také začátek jejích experimentů s drogami, které jí dodávaly pocit neporazitelnosti.

O své cestě ke střízlivosti promluvila i v červnu minulého roku během rozhovoru pro Elle.

„Stálo to za každou vteřinu. Jen nevím, co by to znamenalo, kdybych se vzdala. Jsem stabilní. Jsem klidnější,“ přiznala modelka.

A co stálo za jejím rozhodnutím začít s léčbou? Údajně na tom měly podíl fotografie pořízené paparazzi na letišti Van Nuys v Los Angeles v roce 2022. Na nich byla modelka zachycena ve vytahaném oblečení a jen v ponožkách a bylo zřejmé, že není ve své kůži.

Je téměř dva roky čistá

Cara Delevingne nyní povzbuzuje své fanoušky i ostatní, aby šli v jejích stopách. Sama uvádí, že zavázat se k programu o dvanácti krocích bylo klíčem k její záchraně.

Modelka přiznala, že již dříve absolvovala několik kurzů a snažila se rychle uzdravit. Pochopila ale, že věci nejdou urychlit a že musí jít do hloubky, pokud se chce opravdu uzdravit.

„Když to dokážu já, dokáže to kdokoli. Ale musíte o tom komunikovat a být upřímní, jak jen můžete – hlavně k sobě,“ uvedla Cara pro Variety.

Své minulosti se ale jen tak nezbaví a Independent dokonce uvádí, že dle některých měla být Cara pod vlivem kokainu, když poskytovala rozhovor na Met Gala. Modelka však toto důrazně popřela na instagramu pod videem, kde dává rozhovor.

„Jsem čistá skoro dva roky. Děkuji za podporu,“ uvedla pouze a dále se k pomluvám nevyjadřovala.

Zdroje: Vogue, Variety, Elle, Independent, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články