Bývalý manžel Evy Pilarové navštívil Prahu po 36 letech. Jejich vztah zničila závist

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
eva pilarova
Zdroj: Nextfoto

Letos v létě zpěvák Jaromír Mayer, exmanžel Evy Pilarové, momentálně žijící v Kanadě, po neuvěřitelných 36 letech navštívil rodnou Českou republiku. O setkání s ním informoval Aha! Antonín Gondolán, jeden z jeho nejlepších přátel, kterého Mayer po svém příletu hned kontaktoval.

„Když mi Jaromír zavolal, že je v Praze, byl to šok a radost zároveň. Okamžitě, ale okamžitě jsem všeho doma nechal, sedl do auta a pádil z Barrandova do centra, kde Jaromír bydlel v hotelu,“ vyjádřil se Gondolán, který kamaráda celých 36 let neviděl. Povídali si prý celý den až do noci, také si měli po takové době co vyprávět.

Mayer okrajově zavzpomínal na Pilarovou

„Jaromír samozřejmě neopomněl zdůraznit, že nad Pilarku u nás žádná zpěvačka neměla a nemá,“ dodal ještě. Mayer totiž profesně Evu velmi obdivoval, jejich vztah ale od svatby v Paříži vydržel pouhé dva roky. Obdiv totiž přerostla závist, Jaromír jí záviděl její slávu a nesnesl, že byla o tolik proslulejší než on. Dohromady spolu byli šest let.

A to jejich vášnivý vztah, který stvrdili veřejně i například společně nazpívanou písní Ach, ta láska nebeská, přivedlo do záhuby. Cítil se jako její druhořadý stín. „Nechci se nikoho dotknout, ale všichni chlapi jsou ješitní. Lidé chodili na Pilarku a ne na Mayera. To nemohlo fungovat,“ vyjádřila se k tématu svého druhého manžela Eva Pilarová pro Rozhlas.

Jeho život po Pilarce

A přitom období nemalé slávy zažil i on, zamlada byl totiž krasavec a charisma s něžným, ale mužným hlasem uchvátilo nejednu z posluchaček. Byl idolem mnoha mladých dívek.

Jejich rozvod ale proběhl v podstatě v dobrém a nijak dramaticky. Brzy nato si Mayer našel další manželku, se kterou měl dvě děti. Československo opustil v roce 1986, nejprve se vydal do Německa právě za svou novou láskou, později do Kanady. Muzice se přestal profesionálně věnovat, sláva upadla, místo toho se v Kanadě usadil a začal pracovat v olejářské firmě.

Talent pro hudbu po něm ale zdědil jeho syn Martin, ze kterého v Kanadě vyrostl slavný klavírista a skladatel.

Zdroje: Rozhlas Plus, Aha!, Super

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články