Bývalé hlasatelce Marii Retkové zachránila život nevlastní dcera. Sama by seděla, než by vykrvácela

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marie retkova
Zdroj: Profimedia

Moderátorka a bývalá televizní hlasatelka Marie Retková je ve svých 65 letech žena, která toho hodně zažila. V životě okusila mnohé úspěchy a má za sebou celou řadu pozitivních zážitků. Na druhou stranu ji ale osud nešetřil a ona se musela poprat i s mnoha těžkými životními situacemi.

Jeden čas bojovala Retková doslova se smrtí. Když totiž zjistila, že má rakovinu, bála se, že je to jistý konec. V rozhovorech pro média později přiznala, že už to tehdy vzdávala a neskutečně se bála. Nakonec to ale všechno dobře dopadlo díky její nevlastní dceři.

„Myslela jsem si, že už je se vším konec. Úplně se vším… Byl mi proveden i cytologický stěr, jenže můj nádor rostl dozadu, takže ho nebylo možné zachytit,“ svěřila se podle Aha! před nějakým časem moderátorka, která promluvila o rakovině děložního čípku v pořadu České televize 13. komnata.

Zachránila ji nevlastní dcera

Jelikož nejsilnější problémy zasáhly Marii Retkovou na chalupě, kde trávila volný čas, nevěděla, co má dělat. Nakonec jí pomohla její nevlastní dcera, která je dětskou lékařkou. Jen díky ní je podle svých slov moderátorka stále naživu. Za hodně jí tak vděčí a uvědomila si, jak moc si rodiny váží.

„Starší dcera Ajka, dětská lékařka, mi zachránila život. Já bych seděla na toaletě, crčela by ze mě krev tak dlouho, až bych zkolabovala a vykrvácela. Ona odhadla, že je to na okamžitý převoz. V jednu v noci mi podala věci, vzbudila své půlroční miminko a větší tříleté dítě, posadila je do auta a odvezla mě do nemocnice,“ říká podle zeny.iprima.cz moderátorka s tím, že následovalo sdělení diagnózy a léčba.

Na dotaz, co je pro ni v životě nejdůležitější, odpovídá: „Rozhodně moje rodina! To jsem poznala, když jsem procházela náročným obdobím své onkologické nemoci. Šlo o stav, kdy predikce byla padesát na padesát, a věřte, že není jen tak se s tím vyrovnat. To vůbec nebylo jednoduché… Trvalo celý rok, než jsem se z toho dostala. A rodina v tu dobu byla prostě úžasná.“

Příjemné nepříjemné odloučení

V době koronavirové krize bojovala Marie především s psychickými problémy. Byla sice dlouhou dobu se svým manželem, na druhou stranu ale trávili čas na chalupě v přírodě, kde jinak nepotkávali skoro nikoho. A ačkoli si klidu užívala, uznává, že jí společnost chyběla.

„My byli s manželem separovaní na naší chalupě na Šumavě, kde jsme chodili hodiny krásnou přírodou a nepotkali živáčka. Byly opravdu dny, kdy jsme neviděli doslova živou duši. Sice to bylo na jednu stranu příjemné, protože když celý život pracujete s lidmi v ruchu města, rádi vyhledáváte samotu, ale tohle bylo až příliš,“ svěřila se pro idnes.cz.

„Bylo to hodně nepřirozené, a to až natolik, že nakonec byl člověk rád, když vůbec někoho potkal. V takovou chvíli jsme si říkali, že snad vidíme světýlko v tunelu,“ zasmála se nakonec rozhovoru. Je vidět, že i když v minulosti doslova bojovala se smrtí, dnes už je Marie Retková schopná se nad nemocemi i pousmát a brát je s nadhledem.

Zdroj: idnes.cz, zeny.iprima.cz, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články