Bývalá moderátorka Jana Adámková už dávno není usměvavou rosničkou. Dnes byste ji na ulici nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jana adámková.
Zdroj: Kundrát / CNC / Profimedia

Diváci ji milovali, sledovali ji rádi, ale ona z ničeho nic televizi opustila. Jana Adámková začínala na televizi Nova jako rosnička, aby se následně stala moderátorkou zpráv. Pak ale zmizela a na televizní obrazovky se zatím nevrátila.

Kdo by si nepamatoval sympatickou rosničku, která se poté, co přestala hlásit počasí, posadila vedle Karla Voříška a začala uvádět Televizní noviny. Vystihoval ji její uhrančivý pohled, sympatický úsměv, husté tmavé vlasy, dokonalá postava a svůdné křivky, které se nebála ukázat i mimo televizní obrazovky.

Na vlastní žádost odešla

Adámková patřila mezi nejoblíbenější a nejkrásnější moderátorky, proto byl velký šok, když v roce 2012 na vlastní žádost z televize Nova odešla.

Důvodem byla napjatá situace v televizním zpravodajství, čehož se nechtěla účastnit řada moderátorů. Adámková byla jednou z nich.

jana adámková

Zdroj: Daniel Černovský / CNC / Profimedia

Médií se ale nevzdala, protože se stala ředitelkou společnosti, která se zabývá mediálním tréninkem, a vyučuje na vysoké škole. Navíc moderovala řadu různých akcí, svého milovaného povolání se tak úplně nevzdala, přestože v posledních letech nabídek ubývalo.

Vážná nehoda ji změnila

Na moderátorce začal být vidět i stres a trochu i stáří. Její obličej prošel velkou změnou, za její celkovou proměnou zřejmě mohla i autonehoda z roku 2015. U Veselí nad Lužnicí se totiž její vůz střetl s protijedoucím autem.

Moderátorka tehdy skončila na jednotce intenzivní péče a dlouho po propuštění musela ještě chodit o berlích a rehabilitovat, než se zcela dostala do kondice.

Velmi vážné to bylo i s její maminkou, která s ní tehdy byla v autě. Ta měla několik vážných zranění a také její léčení trvalo poměrně dlouho.

Moderátorka s dříve nepřehlédnutelným úsměvem působí od té doby smutně, možná se na tom podepsalo i dlouhé vyšetřování celého incidentu.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články