Bývalá manželka Tomáše Töpfera tajně emigrovala s malými dcerami do USA. Když ji vyhledal, zmizela s nimi znovu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tomas Topfer
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Principál Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer se proslavil v mnoha rolích, z nichž mezi nejznámější bez pochyb patří role vrchního strážmistra Arazíma v seriálu Četnické humoresky. Jeho osobní život moc humorný nebyl. Jeho žena totiž emigrovala do USA i s dcerami a manželovi nic neřekla.

Byli spolu, měli dvě malé dcery a budoucnost před sebou. Pak ale přišel telefon a změnil herci celý život.

Manželka zmizela beze slova

„Jen se do toho zkuste vžít: Zčistajasna zazvoní telefon a vy zjistíte, že vaše bývalá manželka sebrala tajně vaše dvě malé dcery a emigrovala s nimi na druhý konec světa…,“ začal herec vyprávění, jak se mu změnil z vteřiny na vteřinu život.

Došlo k tomu v roce 1987, kdy manželka Zuzana Hodková beze slova vzala dceru Terezu a Martu a zmizela do USA. Herec prožil doslova šok! Snažil se je přivézt zpět, ale nemělo to úspěch.

Až se jednou naštval a vydal se do Spojených států dcery hledat.

Hledání rodiny a druhá ztráta

„Byl jsem v situaci Čecha, který nemá žádné peníze, žádné valuty, aby mohl bydlet v hotelu. Navíc jsem měl na hledání svých ztracených dcer už pouze tři dny. Můj hostitel, což byl pán, který byl s mým tatínkem za války v koncentráku, mi opravdu moc pomohl. Zjistil mi přesnou adresu bydliště, protože se tam stýkal s českou komunitou,“ vypráví dále Töpfer.

Plán nakonec vyšel a herec své dcery opravdu našel. Stejně zčistajasna jako zmizela jeho manželka, se on objevil u jejích dveří v USA.

„Řekl jsem jim, že je mám moc rád a že jsem na ně ani na okamžik nezapomněl,“ vzpomíná herec na první setkání po mnoha letech.

Dcery měly radost, že svého otce viděly a domluvily se na společném obědě druhý den. Když však Töpfer druhý den dorazil zpět k domu, našel prázdný dům.

Jeho manželka opět utekla a schovala před ním dcery. Znovu se s nimi potkal až za dalších 6 let.

Návrat ztracených dcer

„Celou tu dobu jsem na své holčičky myslel. Neuvěřitelně mi chyběly. Nikdo si neumí představit, co prožívá rodič, který nemůže vidět své milované děti,“ popisuje tyto roky herec.

Když dcery vyrostly, tak se s tatínkem spojily a nyní jsou již v pravidelném kontaktu. Vyzkoušely si i život v Praze, ale dcera Tereza se nakonec vrátila zpět do Ameriky.

Dcera Marta, ze které se stala hudebnice, zde však bydlí od roku 2013. Usadila se v Podkrkonoší, kde čerpá inspiraci pro svou tvorbu.

Dcera Marta zůstala v Čechách

Na dobu svého dětství a návrat do Čech vzpomínala dcera Marta v Show Jana Krause.

„Přiletěly jsme tehdy do Amsterdamu letadlem a odtamtud jsme přijely vlakem do Prahy a zavolaly jsme tátovi, že jsme tady. Když jsme přejížděly hranice, měly jsme slzy v očích,“ vzpomínala na svůj návrat se sestrou v roce 1991.

S maminkou emigrovala, když jí bylo 11 let, a jak sama přiznává, bylo to pro ni težké, protože zde nechala otce a všechny své kamarády.

Důvody náhlé emigrace či proč matka zamezila herci kontaktu s dcerami však zůstávají záhadou.

Zdroj: Lifee, iDNES, Český rozhlas

Autor: Soňa Jiroutová

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články