Bývalá hvězda Televizních novin Mirka Čejková vypadá jako dvacítka. Neuvěříte, že jí táhne na 60 let

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
mirka čejková
Zdroj: VÁCLAV PANCER / MAFRA / Profimedia

Některé ženy musí dozrát jako dobré víno, říká se. A to je případ i slavné televizní moderátorky Mirky Čejkové. Ta byla sice už za svých začátků krásnou ženou, ale je třeba uznat, že s přibývajícími lety přibývá i na kráse.

V roce 1989 začala působit v České televizi jako moderátorka hlavní zpravodajské relace. Pak se věnovala zpravodajství na tehdejší TV Premiéra, nakonec se stala po boku Pavla Zuny moderátorkou Televizních novin na Nově.

Nějaký čas se později věnovala moderování na televizi Prima, dá se tedy říci, že má bohaté zkušenosti se všemi většími českými televizními stanicemi. Od roku 2010 se Čejková věnuje koučování.

Uvědomuje si, že musí dobře vypadat

Jelikož je koučování vlastně podporování a vyučování člověka v dané oblasti, je zapotřebí, aby vás vaši klienti brali seriózně. To si Čejková dobře uvědomuje.

Nejenže nabízí bohaté zkušenosti, ale jelikož dobře vypadá, působí sebevědomě a dokáže na první pohled zapůsobit, nemá o zájemce nouzi.

Mirka Čejková se dnes považuje za obyčejného člověka, který se stýká s obyčejnými lidmi. Sice ráda zavzpomíná na práci v médiích, ale je to podle ní už jen minulost.

I když se ale denně neobjevuje na televizních obrazovkách, ví, že pro životní úspěch je vzhled důležitý. Za dva roky bude bývalé moderátorce šedesát, ale rozhodně byste jí tipovali rovnou o polovinu let méně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mirka Čejková (@mirkacejkova.cz)

A co vlastně Čejková koučuje? Věnuje se především vyučování mediálních znalostí firem a jejich zaměstnanců, v čemž má díky své bývalé kariéře bohatou znalost.

Na maturitním plese svého syna udělala dojem

Kromě moderátorky a mediální koučky je Mirka Čejková také hrdnou matkou. Jejímu synovi Felixovi je devatenáct let a loni v únoru tak dokončil školu. Na jeho maturitním plese nesměla maminka chybět.

Felix je už teď poměrně úspěšným členem fotbalové Sparty, kde hraje na pozici obránce. Mirka tak věděla, že ho nesmí na plese ztrapnit a musí jej reprezentovat.

Vedle mladého krasavce v kvádru vypadala v černých šatech elegantně a podle všeho udělala na Felixovy spolužáky dojem.

Závistivé pohledy ostatních mužů, mladíků i otců přítomných maturantů by bylo jen těžké v sále spočítat. Sama Mirka se takové chvále směje, samozřejmě je ale polichocena.

V médiích se s ní dnes už setkáváme pouze výjimečně, přesto o ní občas ještě jistě něco uslyšíme. Minimálně v souvislosti s jejím nadaným synem Felixem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články