Bruce Willis je dědečkem. Po boku své rodiny i nadále bojuje s demencí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Bruce Willis
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Bruce Willis bojuje s demencí, která jej postihla a donutila ho ukončit hereckou kariéru. Má však velké štěstí na rodinu kolem sebe, která ho podporuje a miluje. Nyní se dočkal svého první vnoučete.

Osmašedesátiletý herec se nejprve stáhl z hereckého výsluní a nakonec přiznal zdravotní problémy. Jeho afázie mu znemožňovala učit se texty, a tedy již nemohl pokračovat ve své práci.

Z afázie se stala demence

Později se však objevily informace, že se jeho stav stále zhoršuje a měl by trpět frontotemporální demencí.

„Bohužel problémy s komunikací jsou jen jedním z příznaků nemoci, které Bruce čelí. I když je to bolestivé, je úleva mít konečně jasnou diagnózu,“ potvrdila informace rodina.

Tato nemoc se projevuje tak, že postižený člověk opakuje stále stejnou činnost nebo slovo, jedná impulzivně a říká nevhodné výrazy. Velmi zřídka se pak u této nemoci objevují problémy s pamětí.

O to více se nyní celá rodina semkla a snaží se s Willisem trávit co nejvíce času.

Speciální den otců

Rodina se naposledy sešla na den otců. Herec má v tomto ohledu mnoho zkušeností, protože s bývalou manželkou Demi Moore má dcery Rumer, Scout a Tallulah. Se současnou ženou Emmou má pak dcery Mabel Ray a Evelyn Penn.

Letošní den otců byl ale pro herce speciální v tom, že se jedná o první rok, kdy je zároveň dědečkem. Jeho dcera Rumer totiž nedavno porodila dceru jménem Louetta Isley Thomas Willis, jejímž otcem je její partner Derek Richard Thomas.

„Vidět svého otce, jak drží moji dceru, bylo něco, čeho si budu vážit po zbytek svého života,“ napsala Rumer dojatě ke společné fotce a pokračovala s vyznáním lásky svému otci.

Rumer tak dala najevo, že je pro ni velmi důležité, že Willis narození své vnučky ještě vnímal.

Je smutné sledovat herce, který byl vždy plný energie a charismatu, jak bojuje s nemocí. Při tom všem je to šťasný muž, protože má kolem sebe skvělou a milující rodinu.

Zdroje: E Online, CNN Health, Today

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články