Britská ambasáda otevřela kondolenční knihu. Dagmar Havlová ji podepsala za všechny obyvatele České republiky

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
dagmar havlova
Zdroj: Nextfoto

Není člověka, kterého by nezasáhla smrt britské královny Alžběty II. Panovala neskutečných 70 let. Všude po světě najdete na ambasádách kondolenční knihy.


Jednu takovou podepsala i Dagmar Havlová, která se tímto činem pochlubila na instagramu. Zašla na britskou ambasádu, kde podepsala kondolenční knihu. Na krátkém videu můžete vidět nejen Havlovou při podpisu, ale také vnitřní prostory, které připomínají královnu.

V prostoru ambasády podepsala knihu

„Na britské ambasádě jsem podepsala kondolenční knihu,“ připsala Havlová k videu. Sama se dívá do knihy a píše text, díky kterému na královnu Alžbětu II. nikdo nezapomene. Připomínají si ji po celém světě.

Dagmar jakožto bývalá první dáma určitě ví, jaké jsou zvyky. V komentářích jí fanoušci za toto gesto děkují, protože knihu podepsala za všechny obyvatele České republiky, které zpráva o smrti královny zabolela.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Několikrát se s královnou sešla

Havlová je člověk se srdcem na správném místě. Proto si jí fanoušci váží nejen jako divadelní a filmové herečky, ale také jako skvělé první dámy, která se ve společnosti vždy chovala tak, jak má.

Herečka sdílela také několik snímků ještě z doby, kdy první dámou byla. S manželem, prezidentem Václavem Havlem, nejednou samotnou královnu navštívili. Dagmar si vážila jejích postojů, ale také jejího smyslu pro humor.

Na snímcích se obě usmívají a vypadá to, že si skvěle rozumějí. A není divu, protože sdílely společné názory a postoje na spoustu věcí, nejen co se týče politiky. Pro celý svět je smrt královny velkou ztrátou, kterou se nepodaří nikým nahradit.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články