Brendan Fraser: Od rozvodu, operací, sexuálního napadení a depresí až k Oscarovi

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Brendan Fraser
Zdroj: Joe Seer / Shutterstock.com

Herec Brendan Fraser vždy patřil mezi výrazné herce. Po řadě kasovních úspěchů na přelomu devadesátých let vystoupil z centra pozornosti uprostřed různých osobních problémů, včetně několika operací a smrti své matky Carol. Jeho návrat byl o to fenomenálnější, když získal Oscara.

Herec Brendan Fraser má za sebou bezpochyby úžasnou kariéru. Proslavil se na počátku 90. let rolemi v komediálních filmech, jako je Král džungle, ale komerčního úspěchu dosáhl až za roli ve filmu Mumie.

Deprese a operace

Právě natáčení tohoto filmu si však dle serveru People vybralo svou daň a v roce 2008 musel herec podstoupit několik operací zvaných laminektomie, při kterých se odstraňuje zadní oblouk jednoho či více obratlů.

Toto období pro něj nebylo dobré ani po psychické stránce, protože po 9 letech manželství oznámil rozvod s manželkou Afton Smith, se kterou vychovával tři děti.

Během této doby herec pomalu vystoupil z centra pozornosti a vrátil se na televizní obrazovky až koncem roku 2010.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brendan Fraser (@brendan__fraser)

Sexuální napadení

Jeho pracovní nasazení ale bylo minimální a do roku 2016 nebylo o herci skoro vůbec slyšet. Když v roce 2016 poskytl rozhovor týkající se seriálu Build, ve kterém účinkoval, byl viditelně skleslý. Teprve později herec uvedl, že pár dní před rozhovorem zemřela jeho matka Carol.

V roce 2018 bylo o herci slyšet znovu, tentokrát ale v souvislosti se sexuálním napadením. Fraser v rozhovoru pro GQ prohlásil, že byl v roce 2003 sexuálně napaden Philipem Berkem, který byl ředitelem neziskové organizace hlasující pro Zlaté glóby.

„Bylo mi hrozně a do breku. Cítil jsem se nepatřičně, jak malé dítě. Nevěděl jsem vůbec, jak reagovat,“ řekl v rozhovoru pro server Upworthy. Uvedl také, že od té doby nebyl zván na Zlaté glóby a myslí si, že byl dán na černou listinu.

První nominace a hned ji proměnil

Pak ale přišel rok 2022 a role ve filmu Velryba, kde hraje 270 kilogramů vážícího učitele Charlieho, který se snaží najít cestu ke své dceři.

Film měl premiéru na filmovém festivalu v Benátkách a vysloužil si šestiminutový potlesk vestoje. Navíc si za něj vysloužil svou první nominaci na Oscara, kterou v březnu minulého roku proměnil.

Hercův děkovný projev sledovali z hlediště jeho dva synové. Třetí syn, Griffin, trpí autismem a přítomen nebyl. Právě on prý herci pomohl pochopit svou roli.

„Mám tři vlastní děti, můj nejstarší syn Griffin má speciální potřeby – je autista. Právě mu bylo 20, je to velké dítě, měří 180 cm, má velké ruce a nohy, velké tělo. Důvěrně rozumím tomu, co to je být nablízku člověku, který žije s obezitou,“ prozradil v roce 2022 v rozhovoru pro server Interview.

Pro Daily Mail pak herec uvedl, že je Griffin nejšťastnější člověk v jeho životě, protože nezná cynismus. „Kvůli kráse jeho spektra – říkejte tomu porucha, chcete-li, nesouhlasím s vámi – neví nic o ironii,“ uvedl herec.

Aktuálně tak herec zažívá opět vzestup ve své kariéře. Diváci jej nyní mohou například vidět v menší roli ve filmu Zabijáci rozkvetlého měsíce.

Zdroje: People, YouTube, Upworthy, DailyMail, Interview, Instagram, GQ

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články