Bratr Václava Neckáře vysvětlil, proč má zpěvák jedno oko přivřené a druhé vykulené

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vaclav neckar
Zdroj: Nextfoto

Václav Neckář přiznal zdravotní komplikace. Normálně ho můžete vidět s dobrou náladou a kolem sebe šíří optimismus, po prodělané mrtvici už to ale není to, co to bývalo.

V roce 2002 zpěvák prodělal mozkovou mrtvici, od té doby má problémy nejen s mluvou, ale také s pamětí. Občas si dokonce nepamatuje své vlastní texty.

V poslední době si začali všímat fanoušci toho, že Neckář má pravé oko přivřené a levé zase vykulené.

Agendu mu zpracovával bratr Jan

Václavu Neckářovi bude brzy již 80 let a na jeho zdraví se věk začal podepisovat. Rozhodně už to není jako dřív. Stále sice vystupuje na koncertech, a to hlavně jako host, ale po mozkové mrtvici měl všechno na starosti jeho bratr Jan.

Špatné zdraví poznáte nejen na jeho chůzi, ale všímaví fanoušci se také ptali, jestli nemá problémy s očima. Jedno má velké, druhé naopak malé a je to hodně vidět. Fanoušci mají o svého oblíbeného zpěváka velký strach, jak uvedl časopis Sedmička.

Jeho redakce pak kontaktovala přímo jeho bratra Jana, který ji ujistil, že se nejedná o nic vážného. Naopak – možné je také to, že Neckářovi vůbec nic není, ale z lidí si rád utahuje. „Teď tu stojí vedle mě a s očima nic nemá. Má je obě stejné,“ zasmál se.

S očima nic nemá, ale zkouší to na lidi

„On to dělá záměrně. Když něco třeba fotíme, Václav se různě pitvoří a schválně přimhuřuje to jedno oko. To on dělá normálně a dělá to už od dětství. Zato já jsem měl nedávno ječné zrno, ale to už je také pryč,“ uvedl Jan. Potvrdil tak, že se nejedná o nic vážného.

Neckář už je dávno v důchodu, ale stále si užívá slávu. Vystupuje s kapelou Bacily, která je také v penzi. Kdyby v důchodu dostával jinou sumu, přiznal, že by se válel u moře a nudil se. Je ale rád, že mu jeho zdravotní stav dovolí vystupovat a věnovat se hudbě, kterou tolik miluje.

Musí se ale udržovat ve formě, aby ustál veškerá vystoupení. Dokud to ale půjde, s muzikou končit nechce, jak prozradil serveru České důchody.. „Ráno se musím donutit vytáhnout z postele a zjistit, jestli mi nohy slouží. Pak si trochu zacvičím, zjistím, co všechno mě bolí, a odpoledne se rozezpívávám, protože i hlasivky jsou sval, který je potřeba cvičit,“ uvedl Neckář.

Zdroj: České důchody, Sedmička

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články