Bratr Karla Rodena si musel zvyknout na život v jeho stínu. Trpělivosti ho naučili koně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marian roden
Zdroj: Profimedia

Ačkoli je Marian Roden také hercem, stal se jím o něco později než jeho bratr. Potýká se proto s tím, že je často Karlem Rodenem tak trochu zastíněn. I Marian je vynikajícím umělcem, s jeho příjmením se ale vždy pojilo velké očekávání a herec měl tak trochu problém oprostit se od bratra.

„Musíte počítat s tím, že vás vždycky spojují s tím slavnějším nositelem toho jména,“ svěřil se před několika lety Marian v rozhovoru pro iDNES. Dodal tehdy, že když ho lidé představují jako bratra Karla Rodena, trochu ho to mrzí, bohužel s tím ale nic moc neudělá.

Marian ale dobře ví, že jeho bratr za to, jak ho vnímá společnost, nemůže. Vždy ho měl rád a skvěle spolu vycházeli. A na tom se nic nezměnilo ani poté, co se oba stali slavnými. Ačkoli v pubertě se nějaké ty problémy naskytly, a byly prý dokonce dny, kdy spolu bratři vůbec nemluvili.

Dokonalí sourozenci

„Jako všichni sourozenci jsme se milovali, nemohli jsme bez sebe žít. Jako děti jsme se vůbec nehádali. Měli jsme se hrozně rádi a vždycky jsme chtěli, aby ten druhý měl to samé. Když jsem třeba dostal tatranku, hned jsem se zeptal, jestli brácha má taky,“ směje se ve vzpomínkách Roden.

V pubertě to ale bylo všechno jinak. „Prali jsme se a chudáci rodiče z toho měli zatmění slunce. Jak je možné, že když jsme předtím nemohli bez sebe žít, najednou se nesnášíme? Pak se to ale zase vrátilo do normálu a od té doby je všechno v pořádku,“ říká s tím, že nyní mu na bratrovi záleží a rád ho navštěvuje.

Kromě herectví pojí herce i řada společných zájmů. Ačkoli se nevídají denně, jejich rodiny se dodnes přátelí, a když to jde, setkávají se bratři, jak je to jenom možné. Po čase si dokonce přestal Marian dělat hlavu s tím, že ho lidé prezentují jako bratra Karla Rodena.

Trpělivosti ho naučili koně

Marian není pouze herec, ale také milovník zvířat. Především pak koní, se kterými tráví hodně svého času. „Naučili mě trpělivosti, sebekázni, smyslu pro zodpovědnost. Ale to jsou věci, které vás nenaučí jen kůň, ale jakékoli zvíře,“ nechal se před časem Marian slyšet.

Příliš volného času ale podle Deníku herec nemá. „Starám se o koně, mám psy, takže já toho za den hodně nachodím. Kromě koní a psů toho ale už víc nestihnu. Mám totiž i své povolání, kterým je divadlo, takže další hobby už dělat nemůžu,“ svěřil se v rozhovoru.

Když už nějaký ten volný čas má, rád ho věnuje rodině, která pro něho vždy hodně znamenala. Rozhodně prý není samotář, lidi má rád. Když zrovna netráví čas v divadle nebo u koní, rozhodně se snaží něco podniknout a nesedět jen doma. Tam to koneckonců podle svých slov zná až moc dobře.

Zdroj: Deník, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články