Brad Pitt na bizarním snímku. Takto oblečeného jste ho ještě nikdy neviděli

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
brad pitt
Zdroj: Profimedia

Brad Pitt nezažívá zrovna nejjednodušší období. Rozepře s jeho synem Maddoxem kvůli rozvodu s Angelinou Jolie neberou konce a v médiích se často probírají. Stále však patří mezi nejoblíbenější hollywoodské herce. Pomineme-li spory s Angelinou, skandály nikdy příliš neoplýval. V roce 1999 se však zúčastnil kontroverzního focení, jehož výsledek vám teď ukážeme.

Snímky byly vyfoceny k příležitosti poukázání na genderové normy ve společnosti. Původně byly nafoceny pro časopis Rolling Stone v roce 1999 a jejich autorem je fotograf Mark Selinger.

Kontroverzní focení

Fotografie provázela vlna kontroverze, protože na nich nebyl oblíbený herec známý z filmů Seznamte se, Joe Black, Legenda o vášni, Dannyho parťáci, Trója či Hanebný pancharti vyobrazen jako typický ideál mužské krásy, ale ve feminizované podobě.

Magazín ho stylizoval do muže, který má výrazné kruhové náušnice s kamínky v uších a na rukou černé latexové rukavice. Jednu z nich si dokonce chce zuby sundat. Feminizaci završují lesklé růžové šaty s flitry.

Na dalších snímcích je zas Brad zachycen ve stříbrných disco šatech nebo letním oděvu se vzorem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brad Pitt (@bradpittofflcial)

Kouří přitom cigaretu a boří genderové stereotypy, které v tu dobu rozhodně nebyly takové téma, jakým jsou dnes. O to kontroverznější focení se jednalo.

Historie se opakuje

Zajímavé je, že z podobného důvodu se na obálce časopisu Vogue objevil i idol dívčích srdcí Harry Styles. Bývalý člen chlapecké skupiny One Direction si také zkusil podobné netradiční focení.

Výsledek byl o trochu hravější, jelikož Stylesův styl je volnější. Tento zpěvák totiž nemá problém nosit kousky, které by spoustě mužům dělaly problém. Ať už se jedná o květovanou košili, krajku nebo volány. I proto je považován za módní ikonu.

Autor: Alice Konopásková


Související články