Boženka z filmu Byl jednou jeden polda toužila po miminku. Po 6 potratech se musela smířit s tím, že maminkou nikdy nebude

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petra Martincova
Zdroj: Profimedia

Petra Martincová se zapsala do povědomí diváků především jako Boženka z filmu Byl jednou jeden polda. Objevila se ale také v seriálu Policie Modrava, kde si zahrála v poslední řadě. Ačkoli kariérně se jí v životě dařilo, co se týče rodiny, štěstí nikdy příliš neměla.

Petra vždy snila o miminku. Neodradil ji ani první, ani druhý potrat. Jenomže situace se neustále opakovala, a nakonec to dopadlo tak, že si herečka prošla neskutečnou bolestí a celkem šesti potraty během osmi let, uvádí Blesk.

S manželem se snažili roky

Petra Martincová je manželkou Jaroslava Soukupa, režiséra právě slavného „Poldy“, ale také seriálu Policie Modrava. Herečka přiznává, že zpočátku její muž děti nechtěl. Kvůli ní se ale nakonec rozhodl, že by rodinu založil rád.

„Poprvé jsem otěhotněla hned během dvou měsíců, když mi bylo dvaatřicet. A během dvou nebo tří dalších let následoval potrat a takhle se to zkrátka opakovalo. Asi jsem od přírody pozitivní a věřila jsem, že to dobře dopadne,“ cituje její slova Aha!

Nevyšly ani jiné možnosti

Petra a Jaroslav se o dítě pokoušeli dlouho. Dokonce vyzkoušeli i možnost náhradní matky. Ani v tomto případě jim ale štěstí nepřálo. „Na popud mé maminky jsme vyzkoušeli i náhradní matku. To bohužel také nevyšlo. Nebyla to chyba té ženy… Plod opět nebyl v pořádku,“ prozradila herečka.

Dnes je herečce 55 let. Nakonec se musela smířit s tím, že se maminkou nestane. Snažila se bolest zahnat herectvím, v posledních letech ji ale bylo vidět spíše méně. Na obrazovky se vrátila se 4. řadou seriálu Policie Modrava.

Právě Petra za nápadem napsat seriál z prostředí Šumavy také původně stála. „Já se tehdy učila německy a říkala jsem manželovi, aby to bylo něco jako Doktor z hor, měl to být vztahový romantický seriál. Televize o to měla zájem, ale aby to bylo krimi. A v tu chvíli jsem z toho vypadla, protože já pro role kriminalistek nejsem,“ uvedla pro Super.

Nakonec ji ale spolužáci z DAMU přesvědčili, aby si alespoň v poslední sérii zahrála. Objevila se tedy v roli zdravotní sestřičky a dnes je za možnost zahrát si v seriálu svého manžela velmi vděčná.

Zdroj: Blesk, Aha!, Super, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články