Boris Becker půjde do vězení. Jeho 12letý syn si myslí, že je táta na hanbě

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Boris Becker
Zdroj: Shutterstock.com / MDI

Boris Becker je bývalý profesionální tenista, který se v roce 1985 dokonce stal nejmladším vítězem Wimbledonu. Doba, kdy si užíval jedno vítězství za druhým, je však pryč a nyní jej namísto zlatých titulů čekají železné mříže. Měl se dopustit finančních podvodů a anglický soud jej za to odsoudil na dva a půl roku vězení. Rodina do poslední chvíle nevěřila, že jej soud opravdu do vězení pošle. Jeho manželka Lilly uvedla, že to pro ni byl šok a nenašla odvahu říct pravdu synovi.

Boris Becker byl odsouzen 8. dubna a byl uznán vinným ve 4 z 24 bodů obžaloby. Ačkoliv se proti rozsudku odvolal, do vězení musí nastoupit ihned a čekat na odvolací soud.

Odsouzen za maření insolvenčního řízení

Boris Becker měl dle soudu mařit insolvenční řízení tím, že převedl po vyhlášení bankrotu stovky tisíc liber na jiné účty. Jednalo se například o účty jeho bývalé manželky Barbary či na účet manželky Lilly.

Osobní bankrot vyhlásil kvůli dluhu ve výši 4,6 milionu eur u soukromé banky a dále dluhu 1,6 milionu dolarů u britského obchodníka.

Dle rozsudku jeho dalším prohřeškem bylo nepřiznání nemovitosti v Německu, podílu ve firmě nebo bankovní půjčky ve výši 825 tisíc eur.

Becker již dříve začal rozprodávat své trofeje, aby výnosem umořil část dluhu. Byl obviněn, že některé z těchto trofejí nepředal, ale tohoto obvinění byl zproštěn.

Becker po celou dobu soudního řízení svou vinu popíral a tvrdil, že s věřiteli plně spolupracoval. Měl jim dokonce nabízet svůj snubní prsten.

Dle deníku Daily Mail si trest má Becker odpykat v nechvalně známé věznici Wandsworth, kterou nedávná kontrola popsala jako „rozpadající se, přeplněnou a zamořenou havětí.“

Syn si myslí, že otec šel na hanbu

Manželka Lilly všechny po vynesení rozsudku překvapila, když uvedla, že je stále jeho ženou. Mělo se totiž zato, že se rozvedli již v roce 2018.

„Jsem do značné míry stále jeho manželka. Odcizená manželka může být, ale stále jsme manželé a byli jsme od té doby, co jsme šli každý svou cestou,“ prozradila.

Vynesení rozsudku ji prý překvapilo a psychicky se zhroutila. Nejtěžší pro ni bylo vymyslet, co řekne jejich společnému synovi Amadeovi.

Rozhodla se totiž synovi lhát a řekla mu, že „tatínek neposlouchal zákon a musí na hanbu“.

„Minulou neděli jsem neměla jinou šanci než zlomit své nebo jeho srdce a nikomu to nepřeji. Bylo to to nejtěžší, co jsem s dvanáctiletým klukem musela udělat. Prostě to nedokázal pochopit. Pořád nedokáže. Láme mi to srdce, ale právě to ze mě udělalo ,tygří mámu‘“ uvedla k tomu, jak synovi věc vysvětlila.

Je však zarážející, že by tuto lež dvanáctiletý kluk mamce opravdu uvěřil. V době internetu a mobilů totiž není nic lehčího, než se podívat na články o svém octi a hned by Amadeus věděl pravdu.

Možná je to tak pro ně ale lepší, dělat, že se nic neděje. Syn má totiž dle Lilly otce opravdu rád.

„Amadeus mi právě včera řekl: ,Mami, táta je ten nejlepší táta na světě.‘ Zeptala jsem se ho proč? Řekl: ,Protože je tu vždy pro mě,‘“ uvedla Lily v jednom ze svých rozhovorů a dodala: „Chci, aby všichni věděli, že jeho rodina stojí za ním bez ohledu na to, co se stane.“

Zdroje: Dailymail, Extra, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články