Bohouš Josef podcenil své problémy se srdcem a před 2 lety zkolaboval před představením. Zachránili ho kolegové

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Bohous Josef
Zdroj: Nextfoto

Muzikálový zpěvák Bohouš Josef před dvěma lety málem přišel o život a od té doby razantně změnil svůj životní styl. Zachránili ho kolegové svým rychlým zásahem, když ho odvezli do nemocnice. Sám zpěvák totiž původně chtěl odjet domů, ale kolegové mu to zakázali. Ortel doktorů byl rozsáhlý infarkt myokardu a okamžitá operace. Na operačním sále strávil zpěvák sedm hodin. Do té doby náruživý kuřák ze dne na den přestal kouřit a celkově změnil svůj přístup k životu.

Bohouš Josef se narodil v Plzni a je zakladatelem i frontmanem skupiny Burma Jones. Znát ho však můžete zejména z muzikálů, protože hrál skoro ve všech českých.

Osudové vystoupení

Problémy měl zpěvák již dlouho před svým kolapsem. Nebral je však vážně a na varování lékařů nebral zřetel.

„Před dvanácti lety jsem měl najednou svíravý pocit na hrudi. Radil jsem se s lékaři, poslali mě na kardiologii, ať zjistí, co a jak. Pan profesor z Motola mi řekl, že mám zúžené cévy a je zapotřebí s tím něco udělat. Dali mi do cévy v místě zúžení sponu, která ji roztáhla, aby byla průchodná. Ulevilo se mi a tím, že to nebyla náročná operace, hodně rychle jsem na to všechno zapomněl. Což jsem asi neměl,“ přiznal v rozhovoru pro iDNES.

Žil dál tak, jak byl zvyklý, až do osudného představení muzikálu Tři mušketýři. Zde hrál roli kardinála Richelieuho, ale na zkoušce před začátkem vystoupení z ničeho nic v šatně zkolaboval.

„Cestou do divadla bylo ještě všechno v pohodě. Na zvukové zkoušce jsem se ale nadechl a najednou jsem cítil velký tlak na hrudi. Věděl jsem, že zkrátka nezazpívám, že je něco špatně,“ vzpomíná zpěvák na osudové okamžiky.

Naštěstí pro něj kolegové zareagovali velmi rychle a režisér muzikálu Libor Vaculík ho neprodleně odvezl do motolské nemocnice. Zachránil mu tím život, protože zpěvák chtěl odjet domů a neřešit to.

Když se zde zpěvák stabilizoval, byl převezen do IKEM a podstoupil náročnou operaci srdce.

„Bohouš Josef k nám přišel za deset minut dvanáct, a to s chronickou ischemickou chorobou srdeční a s anginou pectoris. To je nejčastější příhoda, na kterou lidi umírají,“ uvedl pro Blesk profesor Jan Pirk.

Změna stylu života

Během operace byl zpěvák sedm hodin napojený na mimotělním oběhu a byly mu voperovány čtyři bypassy. Po probuzení si uvědomil, jak byl blízko smrti a rozhodl se pro razantní změnu svého života.

„Uvědomil jsem si cenu zdraví a těším se zpátky na jeviště,“ řekl pro Extra.

„Vzpomněl jsem si, co říkal Ondra Hejma o tom, když byl také v minulosti na podobné operaci s delší narkózou. Že si musel hned po probuzení začít opakovat texty. Tak jsem také hned začal,“ vzpomíná na první chvíle po probuzení.

V důsledku onemocnění velmi zhubl a rozhodl se, že je třeba o sebe více pečovat. Přestal kouřit, začal zdravěji jíst a chodí na pravidelné procházky.

„Za březen jsem ušel 365 kilometrů. Ze dne na den jsem sekl s kouřením, to nešlo, nedovedu si představit, že bych si po té operaci dal cigaretu,“ prozradil zpěvák v pořadu 13. komnata České televize.

Zdroje: iDNES, Extra, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články