Blonďatý šprt ze seriálu Krok za krokem má ke studiu blízko i v reálném životě. Je z něj oblíbený učitel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Christopher Castile
Zdroj: Profimedia

Životní cesta Christophera Castileho by se dala jednoduše shrnout jako pouť od chlapce z  reklamy přes dětskou televizní hvězdu až po seriózního vysokoškolského profesora, který svými zážitky z  dětství baví své studenty.

Christopher Castile se narodil v  roce 1980 v Kalifornii do neherecké rodiny. K oblíbeným dětským rolím, které ho proslavily po celém světě, se dostal tak trochu oklikou. Jako chlapce ho jeho dědeček vzal za jednou známou, která pracovala pro hledačku talentů, a malý blonďáček měl hned práci v  reklamách, kterých natočil několik desítek. Se známou tváří neměl problém získat roli malého a nadaného chlapce Marka Fostera v  seriálu Krok za krokem.  

Fenomén Krok za krokem 

Populární seriálový projekt mapuje život jedné rodiny, kdy se sňatkem Carol a Franka vytvořila velká rodina, ve které byly děti obou partnerů. A zatímco Carol a Frank se milovali, jejich děti se vzájemně nenáviděly. To vyvolávalo mnoho humorných situací, které baví diváky dodnes. 

Herectví pro něj nebylo 

Seriál se točil v  letech 1991–1998 a představitel Marka Fostera tak rostl televizním divákům přímo před očima. A jak dospíval, zjistil, že práce herecké hvězdy je hodně časově náročná a nemá prakticky žádné volno, které by mohl trávit se svými vrstevníky. Vytvořil ještě pár dalších rolí a s  hereckou dráhou se rozloučil. Chtěl žít jinak.  

Odešel radši učit 

Vystudoval střední školu a po ní i vysokou. Užíval si volný čas s  přáteli a na golfu, a když byl čas rozhodnout se, co chce v  životě dělat, už měl jasno. K  herectví ho to netáhlo, protože ho taková práce nenaplňovala. Oblíbil si však školní prostředí a vydal se na dráhu učitele.  

Castile je v současné době oblíbeným učitelem historie USA na Downey High School a profesorem politologie na Biola University.  Učení je pro něj ta nejzábavnější a nejnapínavější práce, jakou kdy měl. Svou profesi miluje a za nic by ji neměnil. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Mason (@popculturenewsdude)

„Jako učitel na střední škole musím být dobrý v tom, co dělám,“ řekl Castile pro thedowneylegend.com.  „Na vysoké škole je na studentech, aby si získali studijní materiál, proto jako vysokoškolský profesor nemusíte být nutně dobrý ve výuce, stačí vědět, o čem mluvíte.“

Castile vždy najde způsob, jak naplnit svou hodinu humorem a pozitivní atmosférou.  Tím své studenty přiměje věnovat mu pozornost a skutečně chápat lekce. 

Jeho studenti byli z počátku v  šoku, když zjistili, jakou minulost má za sebou. Přece jen není úplně běžné, aby se z  dětské hvězdy stal vážený učitel.  

K herectví se vrátil ve vzpomínkách 

Sám Castile na herectví ale nezanevřel a k práci před kamerou se vrátil v  životopisné knize, kterou vydal a kde vzpomíná hlavně na veselou etapu svého dětství. V  autobiografii se zároveň seriózně zamýšlí nad dopadem takové práce na citlivou dětskou psychiku. 

Zdroj: The downey Legend, Super, Instagram

Autor: Lída Kropáčková 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články